Size de zaman yetmiyor gibi geliyor mu? Artık sanki hiçbir şeye yetişemiyoruz gibi… Ya zamanı iyi değerlendirmeyi unuttuk ya da zamanın hızına yetişemez hale geldik. Senenin başında nasıl da birden hayatımız değişiverdi. Evlere kapandık… Çoğu insan işsiz kaldı… Esnaf para kazanamaz duruma geldi… İnsanlar gönül rahatlığıyla dışarıya çıkamaz oldular. Peki evde oturup dururken bu zaman bir insana neden yetmez?

Aslına bakarsanız zamanı iyi değerlendirmek sadece kişinin kendi elindedir. Sabah kaçta kalktığımızdan tutun, akşam kaçta yattığımıza kadar her türlü süreye biz karar veririz. Aslında doğru plan programla insana tüm günün zamanı da yeter. Tek sorunumuz hadi bugün biraz geç yatayım, hadi bugün de biraz fazla uyuyayım demekle başlar. Çünkü bir gün uyku düzenimiz şaştığında sonra düzeltmek pek kolya olmaz. Sabah yapacağınız planlar bir bakmışsınız öğle vaktinin planı olmuş.

 Zaman yetmiyor diye hayıflanıp duruyoruz. Hayıflanmak yerine kendimize bir plan oluşturmak en doğrusu. Bir de o plana bire bir uymak var tabi ki. O zaman göreceksiniz ki kendinize bile zaman kalacak bu hayat koşturmacasında. Unutmayın, zamanı kontrol etmek kişinin kendi elindedir…