Merhaba sevgili okurlar, bu hafta ki konumuz yargı ve kalıplar.

İnsanların bize empoze ettiği veya farkında olmadan kendimize dayattığımız yargılar ve kalıplar hayatımızı ne kadar zorlaştırıyor bir düşünelim.
Yaşantımızda toplumun bize dayattığı zorunluluklar bizi olmadığımız bir birey gibi davranmaya iter.
Örneğin; çok iyi bir okulda okumalısın, üst düzey bir mesleğin olmalı, belli bir yaşa gelince evlenmelisin vs. Veyahut cinsiyete dayalı kalıp yargılarında da negatif hüküm ve yargılar geçerliliğini sürdürmekte. Örneğin; kadınlar araba kullanma konusunda başarısızdır, erkekler ev işi yapmaz, kız gibi gülmez vs. Daha bunun gibi birsürü gereksiz kalıplar.
Toplumun bu gereksiz yargı ve kalıpları yüzünden bir çok birey kendini yetersiz hissedip toplumdan soyutlanmıştır.
Oysaki; Bu gereksiz saçma sapan yargıları,kalıpları olmazsa olmazları hayatımızdan çıkartsak, sadece içimizden geldiği gibi davransak hayat ne kadar da kolay olur değil mi?
Hayatınızı sadece kendi mantık ve hislerinizle yönetin. Herhangi çevresel bir faktörün sizi yönetmesine izin vermeyin. Unutmayın bu sadece sizin hayatınız sizin seçimleriniz. Özgürce yaşayın.
Haydi şimdi şu andan itibaren sadece kendi mutluluğumuz için bütün yargı ve kalıpları bir kenara bırakalım ve içimizden geldiği gibi yaşayalım.
Sevgiyle kalın