Bir senenin sonunda nihayet beklenen tam kapanma geldi. İnsan düşünmüyor değil. Neden en başından beri yapılmadı bu diye.. Bir sene boyunca onca insan işsiz kaldı. Onca esnaf kepenk indirdi. Oysa tam kapanma olsaydı belki de durum buralara kadar gelmeyecekti.

Keşke böyle olmasaydı ama olan oldu diyoruz artık. Şimdi önümüzdeki bu sürece bakalım. Umarız ki bir işe yarasın. Umarız ki bu tam kapanmanın sonunda insanlık rahat nefes alsın. Hayat normale döner mi bilmem ama bir yıldan beri insanların bozulan psikolojisi ne olur tahmin bile edemiyorum. Ki normale dönse bile hayat buna ayak uydurabilecek var mı şu saatten sonra?

Sanki insanlığın hayatında bir yıl yokmuş gibi geliyor mu sizde de? Olayları ne zaman yaşadığımızı unutuyoruz anlatırken. Geçen yıl mıydı yoksa ondan önceki yıl mı? Kafalar fena karışık! Plansız yaşadığımızın farkında mısınız? Gelen yazla birlikte insanların da içi cıvıl cıvıl oluyor. Tatil planı yapmak istiyorlar. Aylar sonrasını geçtim, yarına bile plan yapamıyoruz.

Tam kapanma işe yarasa keşke de, millet bu senesine bari anılar biriktirebilse… En çok da aileden uzak geçirilen bayramlara kavuşulmasını istiyorum…