Bazı sakinleştirici bitkiler baş ağrısı için bire birken bazı bitkiler migren tetikleyici olabilir. Bitkileri uygulama yöntemleri de bu aşamada önemlidir. Ağrıyan bölge ve şakaklara bitkisel kremler sürebilir ya da sakinleştirici bitki çayları tüketebilirsiniz. Ofiste çalışırken baş ağrısından yakınıyorsanız avansas.com’dan satın alacağınız bitki çayları ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Ofiste çalışırken yaşanılan stres vücudun kortizon hormonu seviyesini artırır. Bu hormona karşı vücudun doğal savunma sistemlerine yardımcı olmak için çeşitli bitki çayları içebilirsiniz. Stresten kaynaklı baş ağrısı sorunu, strese iyi gelen bitkiler ile çözülebilir. Bu bitkiler melisa, adaçayı, lavanta, kediotu, kantaron ve ıhlamurdur. Şiddetli baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı papatya çayı ve biberiye çayıdır. Baş ağrısına iyi gelen diğer bitkiler arasında nane ve zencefil öne çıkar. Migrene ne iyi gelir sorusunun yanıtı da aynıdır. Tüm bu bitkisel çayların yanı sıra migren ve benzeri baş ağrısına bitkisel çözüm olarak limonlu yeşil çay da önerilir.

Migreninizin tipine göre kendinize en iyi gelen çayı deneyerek bulabilirsiniz. Aynı zamanda soğuk algınlığı, anksiyete gibi problemleri de çözen bitki çaylarının bazıları yine stres kaynaklı uykusuzluk sorununu da ortadan kaldırır.