“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” emeğin, birliğin, dayanışmanın ve kardeşliğin en önemli
sembollerinden biri emekçinin hakkını ezenlerin karşısında dimdik duranların 1 Mayıs’ı kutlu olsun.

Sadece kendini değil, hakkı yenebilecek herkesi gözetenlerin, başkaların haklarını da kendi hakkıymış gibi – hatta daha fazla- savunabilen insanların 1 mayıs’ı kutlu olsun.

Haksızlığa karşı mücadele etmeyi bir yokluk değil, bir onur sayanların, bunun için hayatını ortaya koyanların 1 Mayıs’ı kutlu olsun.

Din, meshep, dil, ırk ayırmadan, herkesin yaşam hakkına saygı duyan, ama emek vermeden işini yoluna koyanlardan nefret edenlerin 1 Mayıs’ı kutlu olsun.

Egolarını tatmin etmek için değil, başka insaların da çalışma hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla çalışanların 1 Mayıs’ı kutlu olsun.

Her hangi bir özelliği sayesinde değil, ırkı, dini, siyasi görüşü, aşireti, mezun olduğu okulu, babasının arkadaşı değil, sadece ve sadece kendi emeği ve becerisiyle hayatının kazananların 1 Mayıs’ı kutlu olsun.

İnsanları yaptıkları iş, kazandıkları para, giydikleri kıyafetler, bindikleri otomobiller, yaşadıkları semtler, başlarına taktıkları ya da takmadıkları kumaşlarla değil, insan olup olmadıklarıyla değerlendirenlerin 1 Mayıs’ı kutlu olsun.

Çoluğu çocuğu için, dişlerini sıkıp çalışanların, çalışmak zorunda kalanların, umutlarını ıslıkla söyleyenlerin 1 Mayıs’ı kutlu olsun!

Çocuğuna, hak yememeyi, insanlara saygı duymayı, kimseyi ezmemeyi öğütleyen anaların, babaların 1 Mayıs’ı kutlu olsun.