Hepimiz çocukluktan geçtik. Şu hayatta değer vermemiz gereken en önemli varlık çocuklardır. Kimi çocuğu yönünden çok şanslı, kimi süreki dertlenir.

 Bazı anne babalar çocuğu fazla yaramaz diye söylenir. Bu sürekli şahit olduğumuz bir durumdur. Elbet herkes ister çocuğunun uslu, oturaklı olmasını. Fakat şöyle de bir gerçek var ki, bazı anne babalar çocuğu yaramaz olsun diye dört gözle bakıyor. Çünkü bazı çocuklar ne yazık ki hastalıklı doğabiliyor.

Eğer evinizde fazla ses varsa, sürekli dağılıyorsa, her gün makineye çamaşır atmak zorunda kalıyorsanız bunların ve çocuk yüzünden şikayet ettiğiniz her şeyin kıymetini bilin. Çocuk demek, evin neşe kaynağı demek. Bir kere alışırsanız o neşeye daha sonrasında çok fazla arıyorsunuz geriye dönüp. Fakat yıllar sonra o evdeki çocuklar gittiğinde veya büyüdüklerinde o günleri geriye getiremiyorsunuz.

Geriye kalan tek şey aslında o şikayet ettiğiniz hayatın ne denli güzel günler olduğunu anlamanız oluyor. Yıllar sonra sakin, tertemiz ve sessiz bir eviniz olduğunda bugünleri çok fazla özleyeceksiniz…