Netflix malum tüm dünyada en güçlü internet film ve dizi platformu…
Binlerce film ve dizi mevcut.
Türkiye’ye de bir süre önce giriş yapan bu platformun en dikkat çekici dizilerinden birinin üçüncü sezonu geliyor

Atiye. Bir türk korku gerilim ve kahraman öyküsü olan Atiye’nin son sezonu olması beklenen sezonu yayınlanacak. Tarihte belli oldu. Güzel ama bir türk dizisinde garip olan bir örgüye be hikayeye sahip olan dizi Haziran ortasında yayınlanacak. 

Atiye (özgün adı: The Gift), 27 Aralık 2019 tarihinde 8 bölümden oluşan ilk sezonun yayınlandığı, senaryosunu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın birlikte kaleme aldıkları, aksiyon ve fantastik türündeki Netflix’in ikinci Türk orijinal internet dizisi.[1][2] Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanmıştır.[3] İkinci sezon aynı birinci sezon gibi 8 bölümden oluşurken 10 Eylül 2020 tarihinde Netflix üzerinden yayınlandı.

Sezon    Mekan    Kaynak
1. sezon    Göbeklitepe, Nemrut Dağı
2. sezon    Kapadokya
3.sezon    Mardin
Çekimlerine İstanbul’da başlanan dizi Türkiye’nin ve Anadolu’nun turizm, kültürel ve tarihi ile büyük öneme sahip mekanları ve şehirlerinde çekimlerine devam etmiştir. İlk iki sezon çekimleri İstanbul, Şanlıurfa Göbeklitepe, Adıyaman Nemrut Dağı ve Kapadokya arasında olan dizinin üçüncü ve final sezonu çekimleri Mardin’de gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda dizinin üçüncü sezon çekimlerinin yapıldığı mekanlardan biri Bursa Suuçtu şelalesidir. Burada 150 kişilik bir ekiple 7 saatte çekim gerçekleştirilmiştir.

Atiye: 3. Sezon
Dram/Gizem

Karanlık güçler kötü emelleri için Aden’in kozmik güçlerinden faydalanmayı isterken kızına ulaşmaya çalışan Atiye’yi çok zor bir karar beklemektedir.

17/06/2021