Yasaklar yeniden yavaş yavaş gelmeye başladı. Hani biz bunları duyduğumuzda saydırıyoruz ya o insanlara, aslında farkında değiliz ki hepsi biz insanların yüzünden. Sokakta hala maskesiz gezmeye, tedbirsiz dolaşmaya devam ettiğimiz sürece çok yakın zamanda yeniden evlere de kapanırız.

Bir düşünün. Mart ayının 11’inden itibaren hayat şartlarımız ne kadar da değişti. Yarın bir gün eski hayata dönmenin hayalini kuruyorduk en başlarda. Ama şimdi ise sanki evlerde kalmaya alışmış gibiyiz. Herkes hamlaşmış durumda. Ve herkes ne yazık ki salmış durumda…

Milletin kafasından geçen tek bir cümle var. Bana çoktan bulaşmıştır da ben atlatmışımdır diye düşünüyorlar. Ama nereden bu kadar emin olabilir ki insan. Tamam çoğu insanda belirti görülmüyor ayakta atlatıyor. Madem ki çok bulaşıcı çevrenizdeki kişilere de mi bulaşmadı sizden?

Ah insanlar… Tüm insanlar olarak ne yazıktır ki asla akıllanmayacağız. Aynı bu şekilde tedbir almadan dolaşmaya devam edelim ki, görelim bakalım daha en kötüsü neyi yaşayabiliyoruz?