Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“DAHA SAĞLIKLI BİR BALIKESİR İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, 2024 yılı yatırım bütçesinden Balıkesir’e yapılacak sağlık yatırımlarıyla ilgili müjdeler verdi. Sağlık Bakanlığı’nın 2024 yılı yatırım bütçesinde Balıkesir için Manyas’a devlet hastanesi ve Karesi’ye 30 üniteli ağız ve diş sağlığı merkezi olduğunu kaydeden Öztaylan, ayrıca ilçe devlet hastanelerindeki uzman doktor ihtiyaçlarının giderildiğini belirtti.

AK Parti Balıkesir Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, 2024 yılı yatırım bütçesi içerisinde yer alan sağlık yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi. Balıkesir’in daha sağlıklı bir kent haline taahhüt ettikleri sağlık yatırımlarının devam ettiğini kaydeden AK Parti Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Manyas’a devlet hastanesi, Karesi’ye ise 30 üniteli ağız ve diş sağlığı merkezi yapılacağının müjdesini verdi. Öztaylan, “Sağlık Bakanlığı’mızın Sağlıkla Yaşayan Türkiye mottosu sloganıyla, Türkiye Yüzyılı vizyonu hedefleri kapsamında Kuva-yi Milliye şehrimize yönelik hizmetleri güçlenerek devam ediyor. Bölgemizdeki sağlık alanındaki taahhütlerimizi yerine getirmek adına Balıkesir Ak Parti Milletvekilleri olarak gayret etmeye devam ediyoruz. 2024 yatırım programı kapsamında ilimizin önemli gereksinimlerini yerine getirmemiz açısından, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkürlerimizi arz ediyor, marka şehir olma yolunda hızlı adımlarla yoluna devam eden Kuva-yi Milliye şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

MANYAS’A DOĞAL GAZ’DAN SONRA DEVLET HASTANESİ MÜJDESİ

Manyas’a yatırım bedeli 1 milyon 119 milyon lira değerinde bir devlet hastanesi yapılması için sözleşme imzalandığını ifade eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, “Manyas için daha önceden hasretle beklenen doğalgaz projesini müjdeledikten sonra diğer müjdemiz de Manyas Devlet Hastanesi için oldu. 2024 yılı yatırım programı kapsamında 1 milyon 119 bin lira tutarında sözleşme imzalanmıştır. Geniş bir yelpazede sağlık hizmetleri sunacak olan Manyas Devlet Hastanesi, hemşerilerimize daha etkili ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmayı hedefleyerek aynı zamanda bölgemizde istihdam olanaklarını artırarak ekonomik kalkınmaya da katkı sağlayacaktır. Arsa tahsisi talep edilmiş olup TOKİ’ye ait arsanın Hazineye devri tamamlanmıştır. Manyas’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

KARESİ’DE YÜZLER GÜLÜYOR

Sağlık Bakanlığı’nın Balıkesir’e yapacağı bir diğer önemli yatırımında Karesi’de ağız ve diş sağlığı merkezi olacağını açıklayan Öztaylan, “ Karesi İlçemiz Paşaalanı bölgemizde ağız ve diş sağlığını ön planda tutarak, toplumun genel sağlığını güçlendirecek önemli bir adım atılıyor. Maliye Hazinesine kayıtlı 7 bin 281,29 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerine , bölge sakinlerinin ağız ve diş sağlığına daha fazla erişim sağlayabilmesi için ‘Karesi 30 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ yapım sözleşmesi imzalanmıştır. Her biri modern ekipmanlarla donatılmış olan bu yeni üniteler genel diş sağlığını desteklemek adına Balıkesir merkezde önemli bir boşluğu dolduracaktır” dedi.

BANDIRMA’NIN İLK ÇOCUK PSİKİYATRİ UZMAN DOKTORU

Balıkesir’in ilçe hastanelerindeki uzman doktor ve personel ihtiyacının giderilmesi adına da Ankara’da yoğun mesai gerçekleştirdiklerini dile getiren AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, “ İlçelerimizde bulunan hastanelerimizin personel ihtiyaçlarını gidermek adına Ankara’da yoğun bir mesai içerisindeyiz. Bandırma ilçemize Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Dahiliye Uzmanı ve çocukların zihinsel sağlığına odaklanan bir hizmet doğrultusunda ilk kez bir Çocuk Psikiyatri Uzman Doktoru atanmış olup, Balya ilçemize Dahiliye Uzmanı, Gönen ilçemize Ortopedi, Travmatoloji Uzmanı ile 2 hekim, Gömeç Toplum Sağlığı Merkezimize gerekli gereksinimler doğrultusunda 1 hekim ve Balıkesir Atatürk Şehir Hastanemize ise Perinatoloji Uzmanı ile Dahiliye Uzmanı atanmıştır” dedi.