AK Parti Milletvekili Adil Çelik yeni yılın ilk mesaisini BALOSB’de yaptı. Milletvekili Adil Çelik, BALOSB Bölge Müdürü Mesut Eray ile birlikte önce BAŞÖTKOP Başkanı Erol Çetin’i ziyaret ederek Lojistik ve Nakliyat konularında bilgi aldı. Konuşmalarda özellikle BALOSB’de Gümrük Müdürlüğünün kurulmasıyla birlikte lojistik ve nakliyat sektöründe bir hareketlilik yaşanacağı ifade edildi. Daha sonra nakliyat firmalarını gezen Adil Çelik firma temsilcilerinin ve şoförlerin yeni yılını kutlayarak hayırlı işler diledi.

HEG GIDA ÇİFTÇİYE KÖYLÜYE DESTEK OLACAK

Fabrika ziyaretleri kapsamında BALOSB’de bulunan HEG Gıda firmasının inşaatına gidilerek HEG Gıda Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Uysal ve İsmail Bütün’den son durum hakkında bilgi alındı. İsmail Bütün konuşmasında pandeminin getirdiği olumsuz ekonomik koşullara rağmen inşaatlarını devam ettirdiklerini ve 2021 yazında üretime geçeceklerini belirtti. Adil Çelik HEG Gıda firmasının yaptığı yatırımı önemsediklerini belirterek Balıkesir’in etinin, sütünün ve ununun kullanılacağı dev bir yatırım yaptıklarından dolayı firma sahiplerini kutladı.

               

BEKSAN Çivi fabrikasına da giden Adil Çelik’i firma sahibi Hüseyin Bekki ile Emre Bekki karşıladı.  Üretim hakkında bilgi veren ve fabrikayı gezdiren Hüseyin Bekki ihracatın artarak devam ettiğini, dolayısıyla üretimin de devam ettiğini belirterek insana ve makinaya yatırım yaptıklarını istihdamı arttırdıklarını ifade etti. Aynı zamanda BALOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Hüseyin Bekki BALOSB’de de istihdamın arttığını ve 12.500 kişiye ulaştığını ifade etti. Bu konuda memleket meselesi diyerek sanayicinin sağduyulu davrandığını belirten Hüseyin Bekki Ankara’da Bakanlıklardaki temaslarda katkı sağlayan milletvekillerine teşekkür etti.

 

MARANGOZLAR SİTESİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR           

 “BALOSB” gününde son ziyaret Altıeylül Ağaç İşleri Yapı Koop. tarafından OSB’de inşa edilen marangozlar sitesine yapıldı. Oda Başkanı Kamil Güler ve yönetimi ile birlikte Adil Çelik örnek dükkan ve atölyeler ile inşaat sahasını gezdi. Müteakiben Adil Çelik; marangozlar sitesinde yapılan işler ve ihtiyaçlar kapsamında Kamil Güler tarafından bilgilendirildi.  Kamil Güler yaptığı açıklamasında inşaatın durmadan devam ettiğini, bu konuda üyelerin çok büyük fedakarlıklar gösterdiğini, AK Parti Balıkesir Milletvekillerinin Ankara’da konuyu çok iyi takip ettiklerini ifade ederek kendilerine teşekkür etti. Ancak 2021 sonunda bu sitenin açılabilmesi için milletvekillerinin tekrar bir desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, ihtiyaçların AK Parti milletvekilleri tarafından Ankara’da her türlü girişimin

 

Adil Çelik ise konuşmasında BALOSB’nin hızla geliştiğini, Gümrük Müdürlüğünün de kurulmasıyla nitelikli firmaların Balıkesir’e geleceğini ve istihdamı arttıracaklarını ifade ederek biz de AK Parti Milletvekilleri olarak Ankara’da Sanayicimizin ve Balıkesir’in sesi olmaya devam edeceğiz dedi.