Balıkesir Ülkü Ocakları, üniversite ve ortaöğretim birimi, Dünya Kadınlar günü dolayısıyla il ve ilçe merkezlerinde kadınlara karanfil ve kadına şiddete karşı bildiri dağıttı.

Balıkesir Ülkü Ocakları mensubu Ülkücülerin, şehrin ana artel bölgelerinde gerçekleştirdiği faaliyet Balıkesirli kadınlar tarafından ilgi ile karşılandı.

Balıkesir Ülkü Ocakları’nın ilçelerdeki temsilcilikleri olan ilçe ülkü ocaklarının da ilçelerde bu faaliyete katılarak, Balıkesir genelinde bir farkındalık oluşmasına katkı sağladılar.

Balıkesir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Çalışkan; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Bu günün ülkemizde manasının anlaşılması yönünde toplumumuzda halen eksikliklerin olduğu görüyoruz ve Ülkü Ocakları olarak kadın olgusunu Türk töresindeki eski yerine getirmek için çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Konferanslar, paneller, sergiler gibi faaliyet ile toplumsal etki oluşturarak Türk Kadını ile ilgili milli bilinci ocaklarımızdaki gençler ile birlikte yaşadığımız toplum içerisinde mevcut her ferde aktarma yolunda çalışıyoruz. ” dedi.

Ayrıca Çalışkan,” Sadece 8 Mart’a sığdıramayacağımız kadınlarımızın Türk aile geleneğimizin ve toplumumuzun temel taşları olduğunun bilincindeyiz . Büyük ve müreffeh bir Türkiye özlemi içerisinde olan bizler yani Türk Millliyetçileri olarak, kadın ve erkekler olarak bir bütün milletiz. Fatih’ler yetiştirecek hüviyette anneler, kağa sefere gittiğinde yerine devleti idare edebilecek kadınlar bu fikrin içerisinden çıkmış ve bizler bu nizam üzere yetiştirilmiş bireyleriz.’’ dedi.