İl Başkanı olduktan sonra hızlı bir şekilde teşkilatlanma çalışmalarına başlayan Kemal Aydemir, siyasete yeni isimleri kazandırmaya devam ediyor. Demokrat Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tuğba Güner, siyasi hayatına DEVA Partisi’nde devam edecek.

Aydemir, 2019 yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olan ve taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazanan Tuğba Güner’i DEVA Partisi’ne kazandırdı. Güner’in, DEVA Partisi kurucu İl Yönetimi’nde yer alması bekleniyor. 

DEVA Partisi İl Başkanı Kemal Aydemir,  siyasete yeni ve genç isimleri kazandırmaya devam ediyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın takdiriyle İl Başkanlığı’na atandıktan sonra teşkilatlanma çalışmalarına başlayan Aydemir, bir yandan da parti saflarına güçlü isimleri katmayı sürdürüyor. Toplumun her kesiminden genç- eğitimli- işinde başarılı kişileri DEVA Partisi’ne kazandırmak için görüşmeler gerçekleştiren Aydemir, 2019 yerel seçimlerinde Demokrat Parti’den Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Tuğba Güner’i DEVA Partisi saflarına kattı.

13 BİN OY ALMIŞTI

2019 yerel seçiminde Demokrat Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Balıkesir siyasetine adım atan Tuğba Güner, arkasında teşkilat gücü bulunmamasına rağmen sahada başarılı bir performans ortaya koymuştu. Seçim çalışmaları döneminde vatandaşla kurduğu sıcak temas, etkili hitabeti ve eğitimiyle taraflı- tarafsız herkesin takdirini kazanan Tuğba Güner, 13 bine yakın oy alarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin kaderini belirlemişti.  Kemal Aydemir’in girişimleri sonucunda DEVA Partisi saflarına katılan Güner’in kurucu il yönetiminde önemli bir göreve getirilmesi bekleniyor.