Demokrasi ve Atılım Partisi Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir, Savaştepe ilçe koordinatörü Mehmet Karadağ, İl Başkan yardımcısı Mustafa Bayram ve İl Uyuşmazlık Kurulu Başkanı Şener Şeker ve il yöneticileri ile birlikte Savaştepe’ye çıkarma yaptılar.

Geçtiğimiz hafta da Kepsut  İlçesinde  temaslarda bulunan Aydemir ve ekibini , Savaştepe’de İlçe başkanı Mehmet Ülkü ve ilçe yöneticileri karşıladılar. Bir araya gelen İl ve İlçe yöneticileri ilk olarak Savaştepe çarşı esnafını ziyaret ettiler. Esnafın dertlerini, problemlerini yerinde dinleyen Aydemir ve beraberindekiler partimizin çözüm önerilerini anlatarak DEVA Partisi iktidarında esnafımız hak ettiği değeri bulacağını, çözümün tarafı olacaklarını ve ekonomik sıkıntıları zamanla azalacağını belirtti.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Atar’ı makamında ziyaret eden DEVA Partililer,  çarşı esnafının dile getirdiği sorunların detaylı şekilde ele alarak durum analizi  yaptılar, esnaf ve sanatkârların değişen ekonomik ve sosyal şartlara uyum sağlayacak şekilde rekabet güçlerini ve kapasitelerini arttırılması gerekliliğini belirttiler.

 

Oda ve kooperatif ziyaretlerine devam eden DEVA Partisi Heyeti Esnaf ve Sanatkar Oda ziyaretinin hemen akabinde  Savaştepe Esnaf Kefaret ve Kredi Kooperatifi Başkanı Fehmi Doğan’ı makamında ziyaret etti.

 

Burada söz alan Aydemir  “Aslında dertler hep ortak, bir yönetilememe problemi var. Bu problemin çözümü de ilk seçimle beraber DEVA Partisi kadrolarının yönetimin başına geçerek hızla bu sıkıntılardan ülkemizi kurtarması ve daha yaşanabilir bir ülkenin temellerini atılması. Bizler her gittiğimiz yerde benzer problemleri ve sorunları duyuyor ve memleketimiz adına çok üzülüyoruz ama DEVA Partisi çözümün adresidir. Bizler kör muhalefet yapmak için kurulan bir siyasi partinin temsilcileri değiliz. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın işaret ettiği, Parti programımızın da detaylı bir şekilde açıkladığı üzere sorunları sadece eleştiren değil çözüm önerileri sunan ve bu doğrultuda çalışmalarını yapan siyasileriz. Kimse karamsarlığa düşmesin bizler çözüm odaklı siyaset anlayışımızla inaşallah problemleri tek tek çözeceğiz. Buna inancımız tamdır.’’ Dedi.

 

Siyasi parti temsilciliklerine de  nezaket ziyaretleri gerçekleştiren heyet, ilk olarak CHP Savaştepe İlçe Başkanı Umut Dinç ve İlçe yöneticileriyle bir araya geldi. Muhalefetin söylem birliğini önemi ve güçlendirilmiş parlementer sistem üzerinde istişarelerde bulunan partililer  sonrasında Savaştepe İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Özgür Alaca’yı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette güncel problemler ve çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.