Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kurucu Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projesi “50 Peynirli Şehir” kitabı başarılara doymuyor.

Edip Uğur’un girişimleri sonucunda Berrin Bal Onur ve Neşe Biber tarafından yazılan ve 2019 yılında Gourmand Awards dünya birincisi seçilen “50 Peynirli Şehir Balıkesir” kitabı İsveç’te son 25 yılın en iyi kitaplarının sergileneceği sergide Türkiye’yi temsil edecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kurucu Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından Balıkesir peynirini kayıt altına alıp, dünyaya tanıtmak için Berrin Bal Onur ve Neşe Biber’e yazdırdığı “50 Peynirli Şehir Balıkesir” kitabı son 25 yıla damgasını vuran kitaplar arasında yer aldı.  Katıldığı tüm uluslararası yarışmalarda ödüller alan ve son olarak 2019 yılında Gourmand Awards dünya birincisi seçilen “50 Peynirli Şehir” kitabı kendi kategorisinde 75 eserden ilk 9’a girme başarısı göstererek İsveç Karlskoga Alferd Nobel House’da düzenlenecek sergide Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.  Gourmand Internatiol tarafından 30 Ekim- 2 Kasım tarihleri arasında 25 yılın en iyi kitaplarının sergileneceği sergide İngilizce baskısıyla yer alacak “50 Peynirli Şehir Balıkesir” kitabı, Balıkesir’in peynirini dünyaya tanıtacak.

KİTABIN YAZARINDAN UĞUR’A TEŞEKKÜR

Edip Uğur’un başkanlığı döneminin vizyon projelerinden biri olan ve dünya çapında birçok başarıya imza atan “50 Peynirli Şehir Balıkesir” kitabının son başarısını sosyal medyasından paylaştı.  Son 25 yılın en iyileri arasında yer alan kitabın İsveç’te yayınlanacağı duyuran Edip Uğur’a kitabın yazarlarından Neşe Biber’den teşekkür geldi. Biber, “ Bu eserin doğuşunun hikayesi sizin vizyonunuz ile oluştu. Süreç içinde her zaman desteğinizi esirgemediniz. Çok teşekkür ederiz. Bize bu gurura vesile olmamızı sağladığınız, ülkemizi temsil etmek nasip oldu” ifadeleriyle Uğur’a teşekkür etti.