Geçtiğimiz aylarda İyi Parti’den istifa eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisinden ayrılırken yaptığı açıklamada yaptığı eleştirilerin yanlış anlaşıldığını söyleyerek yol arkadaşlarından özür diledi. Ok, açıklamasında kastettiği ismin İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen olduğunu açıkladı.

FLU KALAN YERLER
Meral Akşener ile ters düştüğü ve partisinden istifa ederek ayrıldığı süreci anlatan İsmail Ok, ‘flu’ kaldığını belirttiği bazı noktaları aydınlatmak için bir açıklama daha yayınladı. Ok, “Sürecin uzaması hem partiyi hem de şahsımı daha fazla yıpratacağı için son derece üzücü olan istifa kararını almak zorunda kaldım. Ancak istifa beyanımda flu kalan bazı yerlerin yol arkadaşlarımı incittiği için bu açıklamayı yapmak, zaruret haline geldi. İstifa beyanımda Sorosçu ( Denge Denetleme Ağı) olan Hasan Seymen ismini beyan etmemem, yol arkadaşlarımı töhmet altında bırakarak onları üzdüğümü fark ettim. Onun için de kendilerinden özür diliyorum” dedi.

CHP SEÇMENİNE MESAJ VERDİ
Milletvekili İsmail Ok, Balıkesir’de oylarıyla kendisini destekleyen CHP seçmenine de teşekkür etti. Ok, “CHP seçmeni Balıkesir’de; 2009, 2014 ve 2019 yılları başta olmak üzere girdiğim bütün seçimlerde şahsımı desteklemiştir. Bunu inkar eden haramzadedir. Ancak bilinmesini isterim ki CHP yönetiminin HDP ile olan yakınlaşması kendileri için ne kadar demokratik bir hak ise bu yakınlaşmadan duyduğum rahatsızlığı ifade etmem de şahsım için en demokratik haktır. Daha önceki basın açıklamam maksadını aşacak şekilde yorumlanarak, CHP tabanını kırdıysam, incittiysem kendilerinden özür dilerim. Ömrümün son anına kadar CHP seçmeninin benim şahsımda değerli bir yeri olacağını da ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“YOL ARKADAŞLARIM..”
Milletvekili İsmail Ok, açıklamasının sonunda “Yol arkadaşlarım” dediği eski partisindeki milletvekillerine seslendi.  “Yola çıktığımız ilk günleri hatırlayın”  diyen İsmail Ok, “17 Nisan Anayasa referandumunda inandığım doğruların peşinden gittiğim için MHP ‘den ihraç edildiğimi hatırlamalarını istiyorum. Bugün de inandığım doğruların peşinden gitmeye devam ediyorum. İYİ partinin kurulma sürecinde tüm riskleri göze alarak bağımsız bir milletvekili olarak, Meral Akşener’e ve İYİ’ler hareketine kayıtsız ve şartsız destek verdiğimi hatırlamalarını istirham ederim.  Bu zorlu süreçleri ve çıkış rotamızı hiçbir zaman unutmadım ve unutmayacağım. Ancak geçen hafta yaptığım basın açıklaması maksadının dışında yorumlanması nedeniyle çok değer verdiğim yol arkadaşlarımı kırdığımı ve incittiğimi gördüm. Bu nedenle hepsinden özür diliyorum” dedi.

SİYASETE NOKTA
Bu dönemin sona ermesinin ardından aktif siyasi hayatına nokta koyacağını söyleyen Ok, “Bu duygu ve düşüncelerle hiçbir siyasi partiye katılmadan, dönemimi tamamlayarak aktif siyasi hayatımı noktalayacağımı tekraren kamuoyuna saygıyla ilan ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.