AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş ve “Kadın Çalışmaları, Uygulama ve Araştırma Merkezi” Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gamze Aytekin ile bir araya gelerek, kadınlarla ilgili yapılacak proje hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

Milletvekili Uygur toplantıyla ilgili açıklamalarda bulundu; “Bugün Balıkesir Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. İlter Kuş, eşi Duygu Kuş ve Üniversitemiz bünyesindeki ‘Kadın Çalışmaları, Uygulama ve Araştırma Merkezi’ Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gamze Aytekin ile birlikte, kadınlarla ilgili yapılacak projelerimiz hakkında bir toplantı gerçekleştirdik. Şehrimizdeki kadınların eğitimi, güçlenmesi ve farklı alanlarda hedeflerine ulaşması için onları destekleyecek çalışmalarımızda adım adım ilerliyoruz. Güçlü Türkiye’yi birlikte inşa ettiğimiz kadınlarımız için Üniversitemiz bünyesindeki ‘Kadın Çalışmaları, Uygulamaları ve Araştırma Merkezi’nin sürdürülebilir ve etkin çalışmalarına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Üniversitemiz çatısı altında yapılacak akademik çalışmalar, sahadaki uygulamalarda hayat bularak, somut sonuçlarıyla kadınlarımıza dokunacak. Şehrimizin kadınlarının daha da güçlenmesi için ben her türlü desteği sağlayacağımı Sayın Rektörümüze ilettim. İnşallah uzun soluklu çalışmalarda işbirliği içerisinde olacağız.  Sayın Rektörümüze nazik misafirperverliği ve desteği için çok teşekkür ederim.”

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, ziyareti ve Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışmalarına verdiği destek dolayısıyla konuğu Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur’a teşekkür ederken, merkezin ortaya koyacağı akademik ve toplumsal çalışmalarla üniversite şehir bütünleşmesine katkılar sağlayacağını ifade etti.