İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, ilçelerde yürüttükleri saha çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kazdağları yangınında söndürme çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür eden Ural, Köylüköyü kırsal Mahallesindeki sulama kanalındaki sorunlara dikkat çekti.

İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, Kazdağları’nda çıkan yangını söndürmek için yoğun mesai harcayan itfaiye, orman muhafaza memurları, jandarma, belediye çalışanları ve gönüllülere teşekkür etti.  Kazdağları’ndan gelen kötü haberin geçen haftaya damgasını vurduğunu belirten İl Başkanı Özlem Ural, sürecin başından sonuna kadar olan kısmı yakından takip ettiklerini söyledi. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ali Lapanta, Edremit İlçe Başkanı Oğuzhan Civgaz, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Koordinasyon Merkezlerini ziyaret ederek söndürme çalışmalarını yerinde incelediklerini ifade eden Ural, “ Sadece Balıkesir için değil, bölgemiz ve hatta dünyamız için çok büyük önem taşıyan Kaz Dağları’nın Mitolojiye dayanan bir geçmişe sahip. Kaz dağlarında yaşanan yangın için seferber olan İtfaiyecilerimize, Orman Muhafaza Memurlarımıza, Jandarmamıza, Belediye çalışanlarımız ile gönüllü destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

KÖYLÜKÖY’DE VATANDAŞLARLA

BİR ARAYA GELDİLER

Yangın söndürme çalışmalarının takibi sonrasında Güre’de vatandaşlarla bir araya geldiklerini kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural,  burada vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini söyledi.  İYİ Parti Edremit İlçe Başkanlığı’nın, aşure hayrına katılıp partililer ve Edremitliler ile bir araya gelen Ural, saha çalışmalarına Altıeylül’ün kırsal mahallesi Köylüköyü Mahallesi’yle devam ettiklerini açıkladı. Köylüköy Mahallesi sakinlerinin sulama kanallarındaki kayıp kaçaktan ve yeterli su sağlamadığından dolayı perişan durumda olduğunu belirten Ural, “Sulama kanallarındaki kayıp kaçaktan ve yeterli su sağlanmadığından dolayı perişan durumdalar ve Köyün yakınlarından geçen Üzümcü Çayı’ndaki kirliliği görmeyen göze tanımlamanın bir yolu yok. “Elimizdeki tüm imkanlar ile insanımızın sesini duyurmaya çalışacağız ve yetkiyi devraldığımızda da gereğini yapacağız. İdarelerin, insanımızı cezalandıracak uygulamalar üretmek yerine Sayıştay raporları ile tescillenmiş olan savurganlıklarından vazgeçmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.