MHP Altıeylül İlçe Başkanı Tayfun Tursun siyasi çalışmalar, pandemi süreci, Cumhur İttifakı ve gündeme dair SEMBOL Medya’ya açıklamalarda bulundu. Tartışmaya açılan anayasa değişikliğine halkın ihtiyaçları doğrultusunda sıcak baktıklarını ifade eden Tayfun Tursun, bu konudaki kırmızı çizgilerinin ise ilk dört madde olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Ekrem Gökay Yüksel’in il başkanlığına atanmasıyla başlayan ve sonrasında Karesi ve Edremit gibi önemli ilçelerde teşkilatın içinden gelen genç isimlerin görevlendirilmesiyle devam eden süreçte Altıeylül İlçe Başkanlığı görevine getirilen Tayfun Tursun, ülke ve Altıeylül gündemine dair SEMBOL Medya’ya açıklamalarda bulundu. MHP’nin genç ilçe başkanlarından inşaat mühendisi Tayfun Tursun, uzun yıllardır parti yönetimlerinde yer alan biri. Daha önce Karesi İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tayfun Tursun, dört ay önce yapılan kongreyle Altıeylül İlçe başkanlığı görevini devraldı. Pandemi sürecinden dolayı siyasi faaliyetleri sınırlı alanlar içinde gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını ifade eden MHP Altıeylül İlçe Başkanı Tayfun Tursun, siyasi çalışmalardan, pandemi sürecine, Cumhur İttifakı’ndan, ülke gündemine dair birçok konuda açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz ekim ayında yapılan kongreyle Altıeylül İlçe Başkanlığı görevine seçildiğini dile getiren MHP Altıeylül İlçe Başkanı Tayfun Tursun, ” Bu dört aylık dönemde; öncelikle bizden sonra olan kongreleri, İl kongremizi tamamladık. Kendi yöneticilerimizle toplantılar yaptık. Resmi kurumlara, muhtarlara yönelik ziyaretler gerçekleştirdik. Son dönemde vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımız oldu. Bir dönem maske dağıtımı gerçekleştirdik. Şimdi de yardım kolisi dağıtımı yapıyoruz.  Gönül ister bu dönemde kahvelere, köylere gidelim  vatandaşlarımızla biraraya gelelim ancak pandemiden dolayı bunları yapamıyoruz. Ancak yardım kolileriyle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

 

“YARDIM KOLİSİ DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Pandemi sürecinin olumsuz etkilerini en aza indirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten MHP Altıeylül İlçe Başkanı Tayfun Tursun, şu anda ilçede ihtiyaç sahiplerine yardım kolisi desteğinde bulunduklarını söyledi. Tursun, ”  Bir dönem insanlarımızın maske, dezenfektan ihtiyacı oldu. Bu dönemde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın günlük mutfak ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışma gerçekleştiriyoruz. Mevsimsel ve pandemiden dolayı sıkıntı çeken vatandaşlarımıza maddi yardımlarda bulunuyoruz. Bu bizim daha önce görmediğimiz bir çok özel bir durum. İnsanların işyerleri kapandı, devlette bu insanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyor ancak herkese ulaşmakta kolay değil.  Para kazanmanın zor olduğu bir dönemdeyiz. Bizde elimizden geldiğince bu dönemde insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi

 

“MAHALLE TEMSİLCİLİKLERİMİZE ÖNEM VERİYORUZ”

Sorunları yerinde tespit edilip çözümü noktasında mahalle temsilciliklerine büyük önem verdiklerini belirten MHP Altıeylül İlçe Başkanı Tayfun Tursun, il yönetimi ve diğer ilçe başkanlıklarıyla uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Tursun, ” Siyasi çalışmalarımız açısından bakıldığında en uyumlu ve iyi şekilde çalışacağımız bir dönemdeyiz. Çok iyi bir il başkanımız var. İlçe başkanlarımızla uyum içerisindeyiz. Aslında sahaya inip etkin olacağımız bir dönemdeyiz. Ancak pandemiden dolayı kısıtlanıyoruz. Omuz omuza verdiğimiz sürece başarılı olacağız. Altıeylül ilçemiz en çok mahallesi olan ilçelerin başında geliyor. Bizim de mahalle temsilciliklerimizde sıkıntımız vardı. 94 tane mahallemiz var. Yüzölçümümüz büyük ve yerleşim yerleri arasında mesafe uzun. O yüzden bunlara hakim olabilmek için mahalle temsilcilerimize önem veriyoruz. Birçok mahallede iki-üç mahalle temsilcileri atıyoruz. Onlardan gelen talepleri çözmeye çalışıyoruz.Bizim teşkilatlarımızın temelini mahalle temsilciliklerimiz olacak. Mahalle temsilcileri mahallede herhangi bir problem olduğunda bundan haberdar oluyor. Bununla ilgili yönetimden sorumlu kişilere bilgi veriliyor. Her mahallede birden fazla kişi var o mahallenin sorunlarını toplayacak. Mahalle temsilcilerine çok öneml veriyoruz. Dört mahalle temsilcimizin olduğu mahallelerimiz var. Siyasetçinin en büyük görevi insanların sıkıntılarını gidermek, belediyelerin en büyük görevi insanlara hizmet etmek. En azından bu ihtiyaçlardan haberdar oluyoruz. Belediyeyle çözülecek bir şey varsa belediye başkanına bilgi veriyoruz”dedi.  

 

CUMHUR İTTİFAKI UYUMLU ÇALIŞIYOR

Cumhur İttifakı’nın ortağı AK Parti ve belediyelerde de uyum içinde çalıştıklarını belirten Tayfun Tursun, ” Cumhur İttifakı kapsamında biz Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı’yla, AK Partili ve kendi meclis üyelerimizle hep birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın menfaati doğrultusunda birlikte kararlar veriyoruz. Onlar bizi kendilerinden ayırmıyorlar biz de onları kendimizden ayırmıyoruz. Birlikten kuvvet doğar mantığıyla hareket ediyoruz. Altıeylül Belediye Başkanımızla , AK Parti Altıeylül İlçe Başkanımızla sık sık bir araya gelmeye çalışıyoruz. Halkın problemlerini birlikte çözüyoruz.” dedi.

 

“İL BAŞKANIMIZ GENÇ OLMASINA RAĞMEN

TEŞKİLATLARDA SÖZ SAHİBİ”

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kendisinin de yer aldığı birçok genç isime görev verilmesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Tayfun Tursun, ” İl Başkanımız, ilçe başkanlarımızın büyük kısmı genç isimlerden oluşuyor. İl başkanımız genç biri ancak Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış, Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatını çok iyi tanıyan, yaşının genç olmasına rağmen teşkilatın içinde söz sahibi olan birisi. Bu dönemde gençler daha aktif çalışır mantığıyla ilçelerde gençlerden seçildi. Enerjilerin fazla olacağı düşünülerek Genel Merkezimizin de takdiriyle gençlere sorumluluk verildi. Bu durum bizi memnun ediyor. Partimizde, yönetimlerimizde tecrübeli abilerimizde var. Onların bilgi ve tecrübelerinden faydalanıyoruz. Biz bu durumdan memnunuz. İyi bir uyumumuz var. Bizim partimizde göreve talip olmuyoruz, gönülden çalışıyoruz. Bir üst aşama gibi hedefimiz yok. Bizde görev alınmaz verilir. Takdir Genel Merkezimizin, İl Başkanımızın” dedi. 

“OY İÇİN TERÖR ÖRGÜTLERİYLE

BİR ARADA OLUYORLAR”

Ülke siyasetini de yakından takip ettiklerini ve bu süreçte Cumhur İttifakı olarak terör örgütleriyle arasına mesafe koymayan siyaset anlayışına sıcak bakmalarının mümkün olmadığını belirten Tayfun Tursun, ” Bu zamana kadar bizim gibi düşünmese de diğer ittifaka saygı gösteriyorduk. Ancak son zamanlarda diğer ittifakta terör örgütleriyle sırf oy için bir birliktelik oluşmaya başladı. Buna bizim sıcak bakmamız mümkün değil. Eski dönemlerde bizimle aynı pencereden bakmayan insanlar bile en azından vatanını milletini seviyorlardı, vatan için bir şey yapmaya çalışıyordu. Son zamanlarda iş oy gelsin de kimden gelirse gelsine dönmeye başladı. En büyük tepkimiz bu. Bize oy versinde vatanı mı bölmeye mi çalışıyorlar, terör örgütleriyle mi birlikte oluyorlar çok önemli değil anlayışı hakim olmaya başladı . Biz vatansever olmaya çalışıyoruz o yüzden bu ittifaktayız” dedi. 

BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ İLK DÖRT MADDE

Ülke gündemindeki anayasa değişikliğiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Tursun, ” Daha öncede Anayasa değişiklikleri oldu.  Halkın menfaatlerine yönelik değişiklikler olursa anayasa da değişim olabilir, daha önceki AK Parti hükümetlerinde değişimler oldu. Bizim anayasanın temel taşı olan dört madde var buna saldırmaya çalışıyorlar. Bu dört madde değiştirilemez. Niyetleri de çok açık ortada. Bizim olmazsa olmazımız bu maddeler. Yoksa biz anayasa değişikliklerine karşı değiliz. Yine belli bir kesime dokunup onların oyunu almak için çalışıyorlar” dedi.

“NORMALLEŞMEYİ BEKLİYORUZ”

Pandemi süreci tedbirlerinin gevşetilip normalleşme sürecine girilmesi adına esnafın beklenti içinde olduğunu kaydeden MHP Altıeylül İlçe Başkanı Tayfun Tursun,  “Kapatılan dükkanlar için Altıeylül Belediye Meclisi’nden bin lira yardım yapılması maddesi geçti. Esnafımızın zor durumda olduğunu biliyoruz. Bir taraftan da sıkıntılı bir süreç var. Bu salgın bitmediği sürece eskisi gibi ticaret döngüsünün devam ettiği süreci sağlamak şu an için mümkün değil. Bir önce normalleşme sürecine girilmesini istiyoruz. Bu dönem başladıktan sonra da insanların tedbirleri sıkı sıkıya uymasını bekliyoruz. Bu daha önce yaşandı. Normalleşme sonrasında vaka sayılarında artış yaşandı ve devlet buna müdahale etti.  Normalleşme geçilmek devletin yapacağı bir şey devamını getirmek ise vatandaşın elinde olan bir durum” dedi.