DEVA Partisi İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, Balıkesir’deki teşkilatlanma çalışmaları ve parti faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Balıkesir’de 14 ilçede teşkilatlandıklarını ve bunların 10’un da ilçe kongrelerini gerçekleştirdiklerini belirten Kemal Aydemir, bir yandan da mahalle ziyaretlerini sürdürdüklerini söyledi. Aydemir, ayrıca AK Parti iktidarının güç zehirlemesi yaşadığını ve ülkeyi yönetemediğini belirtti.

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, Balıkesir’de 14 ilçede teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayıp 10 ilçede de kongreleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Teşkilatlanma ve kongre süreçlerinin yanı sıra saha çalışmalarına da ağırlık verdiklerini kaydeden Kemal Aydemir, her hafta bir ilçede olduklarını, vatandaşların taleplerini dinlediklerini söyledi. DEVA Partisi’nin genç ve liyakatli kadrolarının siyasete yeni bir soluk getireceğini ifade eden Aydemir, “Partimizin en dinamik unsuru genç, eğitimli, liyakat sahibi kadrolarıdır. Genel merkezimizden, ilçe teşkilatlarımıza kadar bu hassasiyetle kadrolarımızı oluşturduk. Bugün Balıkesir teşkilatlarımızda da geçmişte sağ partide ve sol partide siyaset yapmış isimler bulunuyor. Hiç siyasete girmemiş, iş ve sosyal yaşamlarında örnek gösterilen kişileri de parti kadrolarımıza dahil ettik. Genç ve dinamik kadrolarımızla birlikte halkımızın sıkıntılarını ve sorunlarını dinliyor, onlara çözüm bulma noktasında çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra Ahmet Edip Uğur gibi siyasetin duayen isminin de desteği ve tecrübesi bizim için büyük bir şans. Şu anda Balıkesir siyasetinde bir boşluk var. İktidar partisi Balıkesir’in sorunlarına sırt çevirmiş enerjisini kendi içindeki sıkıntılarla harcıyor. Biz bu boşluğu doldurup halkımızın sorunlarına çözüm bulmak adına sahaya çıktık.  Toplumun tüm kesimlerini temsil eden, ayrıştırıcı değil bütünleştirici bir anlayışla halkımıza hizmet etmek istiyoruz” dedi.

 

ÇÖZÜM DEVA PARTİSİ

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, Türkiye’nin ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğin, halkın geçimini zor sağladığını ifade etti.  AK Parti’nin güç zehirlenmesi yaşamasından dolayı ülkeyi yönetemediğini belirten Aydemir, DEVA Partisi’nin yetkin kadrolarıyla birlikte Türkiye’nin refah düzeyini yükselteceğini kaydetti. Aydemir, “İktidardaki AK Parti’ye bakıyorsunuz, Balıkesir adına yaptıkları hiçbir şey yok. Eskiden toplumun tüm kesimini temsil eden bir parti iken bugün dar bir görüşün egemen olduğu parti haline geldi. Kavgacı siyaset diliyle toplumu ayrıştırdılar. Ekonominin durumu içler acısı. Esnafımız, çiftçimiz, çalışanlar zor durumda. Bu durumun ilacı ise DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve yetkin kadrolarında. Genel Başkanımızın bakanlığı döneminde Türkiye’nin ekonomik açıdan durumu çok daha iyiydi. İlerleyen dönemde iktidara geldiğimizde bugünkü sorunlara çözüm bulacağız. Halkımıza deva olmaya geliyoruz” dedi.