CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “ben ekonomistim” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti hükümetlerinin bugüne kadar uyguladığı yanlış ekonomi politikalarının seçim sonrası zam furyasına dönüştüğünü, rekora koşan döviz kuru ve altın nedeniyle milletin her an daha da yoksullaştığını söyledi.

Serkan Sarı, “Hükümet, ekonomi politikası ve yaklaşımlarını değiştireceğine ilişkin güvenilir bir görünüm vermiyor. Sözde değişim görüntüsü verseler bile  kaybedilen itibarı eski ve başarısız isimlerle geri getirmesi öyle kolay değil.  Ve tabi döviz kurunu tutacak kasada döviz de kalmadı” diye konuştu.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, döviz kuru ve altındaki rekor yükselişi değerlendirdi. AKP hükümetinin 2002 yılında 1 doların, 1 lira olacak diye başlattığı ekonominin çökmeye devam ettiğini belirten Sarı, “Dolar kuru 23, Euro kuru ise 25 lirayı geçti. Gram altın rekor kırmaya devam ediyor. Halkımız her geçen gün fakirleşmeye devam ediyor. ‘Ben ekonomistim’ diyen Recep Tayyip Erdoğan iflas eden ekonomi politikalarının mağduriyetini vatandaşlarımız fakirleşerek ödüyor. Fakirliğin mimarı Recep Tayyip Erdoan’dır” diye konuştu.

Vatandaşı daha zor günlerin beklediğini vurgulayan Sarı, “Görünen o ki döviz kurların ateşi sönmüyor söndüremeyecekler de. Seçim öncesi baskıladıkları döviz kurlarını artık tutma şansları yok. Millete seçim öncesi kaşıkla dağıttıklarını kepçeyle alıyorlar.” şeklinde konuştu.