AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, ilçe ziyaretleri kapsamında Bandırma, Bigadiç ve Sındırgı’daydı. Teşkilatlarla bir araya gelen Milletvekili Uygur, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Av sezonu açılışı dolayısıyla Bandırmalı balıkçıları ziyaret eden Uygur, Ahilik Haftasında da Bigadiç ve Sındırgılı esnafa hayırlı işler diledi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, ilçe ziyaretleri kapsamında Bandırma, Bigadiç ve Sındırgı’daydı. Teşkilatlarla bir araya gelen Milletvekili Uygur, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Av sezonu açılışı dolayısıyla Bandırmalı balıkçıları ziyaret eden Uygur, Ahilik Haftasında da Bigadiç ve Sındırgılı esnafa hayırlı işler diledi.

UYGUR, AV SEZONU AÇILIŞI DOLAYISIYLA BANDIRMALI BALIKÇILARI ZİYARET ETTİ

Milletvekili Uygur, Bandırma’da İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Kadın Kolları Başkanı Zeynep Özgün, teşkilat mensupları, İl Koordinatörü Mahmut Kurşun, İl Yönetiminden Nurten Arslan ve Emine Ergün Erol ile bir araya geldi. Milletvekili Uygur beraberindeki heyetle birlikte kurum ziyaretleri kapsamında; Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar’ı, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Tarakçı’yı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Güney Marmara Koordinasyon Dairesi Başkanlığında Koordinatör İbrahim Koman’ı ve SGK Müdürü Hanife Meriç’i ziyaret etti. Bandırma MHP İlçe Başkanlığına nezaket ziyaretinde bulunan Uygur ve beraberindeki heyet, MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt ve teşkilat üyeleriyle hasbihal ederek bölgedeki çalışmalarında başarılar diledi. Bandırma AK Parti eski ilçe başkanlarından Eşref Kasapoğlu ve Adem Şener’i de ziyaret eden Uygur, “Kutlu davamıza gönülden hizmet eden yol arkadaşlarımız kıymetli başkanlarımıza teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar dilerim” dedi. Milletvekili Uygur av sezonunun açılması sebebiyle balıkçı esnafıyla bir araya geldi. Balıkçılığın bölge için önemli bir gelir kaynağı olduğunu ve av sezonunun açılmasıyla birlikte tezgahların bereketlenmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Uygur, balıkçılarla tek tek selamlaşarak, hayırlı işler diledi.

DEZENFEKTAN ÜRETEN MESLEK LİSESİNE ZİYARET

Edincik Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren Milletvekili Uygur; pandemi döneminde yerli ve milli üretime öncelik veren ülkemizde, öne çıkan şehirlerden birisinin de Balıkesir olduğunu ifade etti. Uygur; “Bu dönemde Okulumuzun Kimya bölümünde; ocak ayından bu yana 232 ton temizlik malzemesi ve dezenfektan üretimi yapılarak Balıkesir ve çevre illerin ihtiyacı karşılandı. İstihdam ve kalifiye eleman yetiştirme konusunda önemli bir yeri olan mesleki ve teknik Anadolu liselerimizin ülkemize katma değeri olan böylesine başarılı işler ortaya çıkarmasından büyük gurur duyuyoruz. Okul Müdürü Aysun Karadayı’dan üretim süreciyle ilgili bilgi aldık. Okulumuzda yüksek kalitede bu üretimin yapılması ve pandemi döneminde çevre illerin de ihtiyacının sağlanması açısından önemli bir sorumluluğu yerine getiren okulumuzun idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür ederiz” dedi.

UYGUR, AHİLİK HAFTASINDA BİGADİÇ VE SINDIRGILI ESNAFLA BİR ARAYA GELDİ

Milletvekili Uygur, Bigadiç’te Belediye Başkanı İsmail Avcu, Başkan Yardımcısı Süleyman Saran, Meclis Üyeleri İsmail Akgün, Bülent Kayış ve İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile bir araya geldi. İlçeye yapılacak olan Gençlik ve Spor Merkezi ile ilgili bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirilen görüşmede, Uygur son durum hakkında bilgi aldı. Ahilik Haftası dolayısıyla Bigadiç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Çolakoğlu ve Bigadiç Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Süleyman Saran’ı ziyaret ederek Ahilik haftasını kutladı. Uygur ve beraberindeki heyet Bigadiç’te esnafı ziyaret ederek tek tek selamlaştı, hayırlı işler diledi. Milletvekili Uygur Bigadiç’in ardından Sındırgı’ya geçerek ilçe teşkilatını ziyaret etti. İlçe Başkanı Mehmet Cemil Atla, Kadın Kolları Başkanı Sevil Yümsek ve teşkilatla bir araya gelerek, ilçedeki çalışmalar ve kongre hazırlıklarıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Ardından esnafı ziyaret eden Uygur, hepsiyle selamlaşarak, hasbihal etti. Uygur şunları ifade etti; “Bugün Ahilik Haftası münasebetiyle Bigadiç ve Sındırgı’da esnaf odası başkanlarımız ve esnafımızı ziyaret ettik. Anadolu’dan tüm dünyaya yayılan ahilik geleneği, bu toprakların ticaret hayatına şekil veren çok değerli bir mirasımızdır. Ticarette güzel ahlakın, dayanışmanın, kardeşliğin sembolüdür. Anadolu’nun bu kendine has kültürünün gelecek nesillere aktarılması konusunda esnafımıza büyük sorumluluk düşüyor. Ahilik geleneğinin en güzel örneklerini şehrimizin esnaf ve sanatkârlarında görüyor, bu mirasın nesilden nesile aktarılmasını sağlayan esnafımıza teşekkür ediyorum. Ülkemiz hedeflerine ulaşma yolunda, geçmişten aldığı bu güçle ticarette, ekonomide yükselen devletler arasına girdi. Cömertlik, yiğitlik, dürüstlük ve kaliteyi esas alan kıymetli esnafımıza hayırlı, bereketli işler diliyorum” dedi.