Deva Partisi Balıkesir İl Başkanlığı Burhaniye’yi ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.
İl Başkanı Av. Kemal Aydemir, Burhaniye İlçe İstişare Sorumlusu Doğa ve Çevre Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Adısanoğlu, Edremit İlçe Başkanı Tevfik Çelik ve İl Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Burhaniye’de, Deva Partisi İlçe Başkanı Yasin Batmaz ve partililerle buluştu

Programlarına Deva Partisi Burhaniye İlçe Teşkilatı ziyareti ile başlayan partililer ardından siyasi parti teşkilatlarını ziyaret ettiler. Üyelerin ziyaret ettiği ilk parti CHP oldu. Sonrasında İYİ Parti ilçe teşkilatına da giden Deva Partililer, pandemi süreci boyunca daha da derinleşen ekonomik sorunlar üzerine konuştular ve muhalefet partileri olarak çözüm üretme gayretinde olduklarına dair açıklama yaptılar.

Burhaniye’de çeşitli STK’larla da görüşmeler gerçekleştiren heyet, her zaman yanlarında olduklarını belirttikleri kesimin temsilcisi olan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaret ettikten sonra Burhaniye Tariş ve Burhaniye Laleli Zeytinyağı Fabrikalarına geçen Deva Partililer, buralarda zeytin ve zeytinyağı sektöründeki son durum hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretlerinin sonrasında açıklama yapan İl Başkanı Av. Kemal Aydemir  “Zor ekonomik koşullar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan vatandaşlarımız ile varlığını sürdürmeye çalışan, stratejik ürün üreten konumda olan fabrikalarımızın durumlarına bugün Burhaniye ilçemizde de tanık olduk. Alım gücü düşmüş halkımızla, ürünlerini satmaya çalışan ticaret erbabının yaşadıkları sıkıntıları dinledik ve beklentilerini öğrendik.  Nefes almakta zorlandıklarını söyleyen insanlarımızla karşılaştık. Hemen hepsi dertlerine DEVA olacak tek ekibin DEVA Partisi kadroları olduğunda hemfikirler. İktidar Partisinin dayattığı politikalardan ve siyasi ortamdan bunalmış durumdalar. Sorunlarına çözüm olmaya çalışan ve virüslü günlerde kendileriyle beraber olan, moral vermek için çırpınan, yanlarında olmaya gayret eden tek siyasi partinin de DEVA Partisi olduğunun farkındalar” dedi.