Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yol yapım çalışmalarına devam ediyor. İl genelinde birçok yerde çalışmalarını sürdüren ekipler, yoğunluğun artacağı Kurban Bayramı öncesinde Dursunbey’de dört farklı noktada başlatılan yol çalışmalarını tamamladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde sürdürdüğü yol yapım çalışmalarıyla trafiği daha güvenli ve konforlu hale getiriyor. Şehrin dört bir yanında gerçekleştirilen asfalt serim çalışmaları, yaklaşan Kurban Bayramı’nda oluşacak yoğunluk öncesinde hızlı bir şekilde tamamlanıyor.

TEMMUZ AYINDA DÖRT FARKLI NOKTADA
BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından içinde bulunduğumuz Temmuz ayı içerisinde Dursunbey’de dört farklı noktada yol yapım çalışmaları gerçekleştirildi. Bu kapsamda; Çamharman ile Aşağı Akçaalan Mahallelerinde 7 kilometre sathi asfalt kaplama, Çınar-Sağırlar-Kılca Mahalleleri arasında 7 kilometre sathi asfalt kaplama, Dursunbey Şantiye önünde 1 buçuk kilometre sıcak asfalt ve Yatılı Bölge Ortaokulu ile Suçıktı kavşağına kadar olan yolda da yaklaşık 800 metre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirildi.

BAŞKAN BAHÇAVAN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR ETTİ
Toplamda 16 kilometrenin üzerinde yol yapılan Dursunbey’in Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibine teşekkürlerini ileterek yeni yolların vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Bahçavan “Kurban Bayramı’nda memleketine, aile ocağına gelen gurbetçilerimiz köylerine kadar konforlu bir yoldan ulaşabilecekler.” diye konuştu.  İHA