Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN KÖYBAŞI: YURTTAŞLARI OY İÇİN KANDIRDINIZ!

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, iktidarın seçim öncesi vaatlerine ters düşen bir adım atarak mülakat uygulamasını resmi hale getirmesini sert bir dille eleştirdi. Başkan Köybaşı:”Seçimden önce mülakat kaldırılacak diyen iktidar, şimdi tam tersini yaparak mülakat denen haksızlığı resmi hale getirdi, yurttaşlarımızı kandırana iktidar demek aslında doğru değil, tek adamın herşeye karar verip konuştuğu ülkemizde yurttaşlarımızı kandıran AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

Köybaşı yaptığı açıklamada, mülakatın adil olmayan bir uygulama olduğunu vurgulayarak, “Bu ucube kararın kaldırılması için demokratik ve yasal tüm yolları sonuna kadar kullanacağız” ifadelerini kullandı. Ayrıca, eğitim alanında yaşanan bu haksızlığın öğretmenlerin ve geleceğimiz olan öğrencilerin hakkının yenmesi anlamına geldiğini belirtti.

İktidarın milli eğitim üzerinde yaptığı oynamalar ile sistemi çağdaş laik değerlerden uzak bir hale getirdiğini ve Öğretmenleri sözleşmeli, ücretli , kadrolu gibi ayrımlarla köleleştirmeye çalıştığını, ülkemizde yarınlar için öğretmenlerin, yandaş torpil sistemine feda edilmemesi gerektiğini vurgulayan Köybaşı iktidarın oy için yurttaşları kandırdığını dile getirdi.
Köybaşı, “Eğitimi; öğretmenlerimizi ve geleceğimiz öğrencilerimizi yandaş torpil sistemine feda ettirmeyeceğiz, çağdaş laik demokratik bir Türkiye için çok çalışıp gerekli tüm adımları atacağız” şeklinde konuştu.