AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP’nin Erdek’teki seçimi provoke ettiğini öne sürdü. CHP’lilerin provokasyon yaptıklarını ve seçimde karışıklık çıkarttıklarını söyleyen Başaran “CHP’liler Erdek’teki Belediye Seçimini provoke ederek Meclis Üyelerini baskı altına almayı başardılar ve seçimi kazandılar” dedi.

Seçim sonrası açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Erdek’teki Belediye Başkanlığı seçimine Balıkesir Valiliğimizin, Erdek Kaymakamlığı nezdinde aldığı karar sonrası Ak Parti Teşkilatı olarak, meclis üyeleri üzerinde baskı oluşturmamak, kendi öz iradeleriyle seçimde oy kullanmalarını sağlamak adına katılım göstermedik. Ama CHP her zaman yaptığı gibi alınan karara uymayarak kendine yakışanı yaptı. Erdek’te Başkanlık seçimini provoke ederek baskı kurmaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu. Her fırsatta demokrasiden dem vuran, yalan üzerinden siyaset yapan, toplum üzerinden algı operasyonu yürütün CHP zihniyeti bugün bir kez daha gerçek yüzünü ortaya koymuştur.

 

PROVOKASYON VE BASKI İLE SEÇİMİ KAZANDILAR

Başaran “Erdek Kaymakamlığı’nın aldığı ve CHP’li Meclis Üyesi Nimet Kalafat’ın mutabık kaldığı ve onay verdiği karar doğru bir karardı. Bir ilçenin kaderini etkileyecek bir seçimi baskı altına alarak provoke ettiler. Ak Parti İl Başkanlığı olarak alınan karara saygı gösterdik ve Erdek’te yapılan seçime katılım göstermedik. Peki CHP ne yaptı? Onlarda her zaman yaptıklarını yaptı. Halkın üzerinde yalan üzerine kurguladıkları ve yürütmeye çalıştıkları algıyı, yine yalanla süsleyerek eyleme dönüştürmeye kalktılar. CHP Meclis Üyeliğinde 9’a 6 üstün olmalarına rağmen neden korktular? Meclis Üyelerine güvenmediklerinden mi baskı uygulamaya kalktılar? Ak Parti’nin seçimi alacak yeterli çoğunluğu olmadığı halde bu korku niye? CHP’lilerin önce bunu sorgulaması gerekiyor. Meclis Üyelerine güvenmeyen CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Ahmet Akın, Milletvekili Ensar Aytekin bir kez daha gerçek ve kirli yüzlerini, korkularını bir kez daha gösterdiler. Erdek’teki Belediye Seçimini provoke ederek Meclis Üyelerini baskı altına almayı başardılar ve seçimi kazandılar. Burada şunu söylemek istiyorum. Zaman her şeyin ilacıdır.  Erdek Belediye Başkanlığı seçimine gölge düşürmek için ellerinden geleni yaptılar. Yaygaracı ve kural tanımaz siyasetleri ile Devletin Valisine, Kaymakamına ve Emniyet Mensuplarına hakaret etmeyi kendilerinde hak gördüler. Unutmasınlar ki Aziz Milletimiz her şeyin farkında. Demokrasi nutukları atıp, demokrasinin kurallarını ayakları altına alarak, çiğneyerek kendilerini başarılı göstermeye çalışan CHP zihniyetine aziz milletimiz her zaman olduğu gibi bundan sonrada gereken cevabı vermeye devam edecek. Erdek’te CHP tarafından yaşatılan ve yaşanılan hadiseleri milletimiz unutmayacaktır. Milletin partisi Ak Parti, Milletine hizmet etmeye devam edecek. Balıkesir için inandığımız yolda durmak yok yola devam” dedi.