Balıkesir Karesi Ortaokulu 5 Yabancı Dil – A sınıfı Kitaplarımın Yazarıyla Tanışıyorum Projesi kapsamında keyifli bir etkinliğe imza attı. Yazar Tuncay Okay’ı okullarının kütüphanesinde ağırlayan 5 Yabancı Dil – A sınıfı öğrencileri, yazarın okumuş oldukları Boyut Hırsızı 1 ve 2 den oluşan kitapları hakkında sorular sorarak hem meraklarını giderdi hem de keyifli sohbetle mutlu oldular. Heyecanları yüzlerinden okunan öğrenciler yazara teşekkür ederek serinin üçüncü kitabını merakla beklediklerini belirttiler.

Sınıfın konuğu olan Tuncay Okay ise Altıeylül Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu yarışmada ödül alan öyküsü “Uyan Bu Sesten”‘i basılı olarak ilk defa sınıfın öğrencileri ile paylaştı.

 

Okay: “Türk tarihini anlatan fantastik bir kitap “

 

Okay sözlerinin devamında “Türk tarihini, milli ve manevi değerlerimizi fantastik bir şekilde nasıl verebileceğim” diyerek bu kitabı hazırladığını belirterek, “İşte Boyut Hırsızı serisinin ilk kitabı olan Boyut Hırsızı 719-1071 isimli bu kitap bu gereklilikten dolayı yazılmıştı. “En azından ben ne yapabilirim” sorusundan yola çıkıldı. Türk tarihinin, milli ve manevi değerlerimizin fantastik bir şekilde verilmeye çalışıldığı kitap önce çocuklarımızdan ve gençlerimizden alınan geri dönütlerle oluşturuldu.

 

“Almanya ve Azerbaycan’da da satışa girdi”

 

Yazar Okay sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı, “”Boyut Hırsızı1 719-1071” kitabı; bu milletin çocuklarının gerçek değerini bulması ve yabancı bilimkurgu kitaplarının açtığı tahribatı biraz olsun önlemek amacıyla kaleme alındı. Balıkesir’de de birçok kitapevinde de satışa sunulan kitabım beklenen ilgiyi görüyor. Ne mutlu ki; “Boyut Hırsızı-1 719-1071” kitabının geri dönütlerine baktığımızda “Maksat hasıl olmuş” diyebildik. Yorumlar o kadar olumluydu ki bu kitabın devamı konusunda bizleri cesaretlendirdi. Kitabımız Almanya’daki bazı yayınevlerinde ve Azerbaycan’da da satışa girdi. Seri üç kitap halinde tasarlandı. “Boyut Hırsızı-3 Cengaver” ise inşallah yaz aylarında raflardaki yerini alacak. Bu kitabın hazırlanmasında destek olan Dr. Ahmet Emin’e, Tayfun Durdu Kurtulmuş’a, Yaşar Cantürk’e, Gonca Çilli’ye, Boyut Hırsızı-1’e farklı kapak tasarımları hazırlayan ve sesli kitap haline getiren değerli öğretmen arkadaşlarıma ve kitaba ilgi gösteren tüm öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederim” dedi.

 

Okul müdürü  Ahmet Ercan ve sınıf öğretmeni Gonca Çilli yazara çiçek takdimiyle teşekkür ettiler.