Yıllardır şehrin ortasında adeta bir kangrene dönüşen Çayderesi, yapılan yeni proje ile birlikte değişim için artık gün sayıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Ak Parti Milletvekili Mutlu Aydemir Çayderesi projesini sahada birlikte inceledi.

Çayderesi’nin, Başçeşme Mezarlığı’ndan başlayıp Avlu’ya kadar olan bölümünü kapsayan ve yıllardır Balıkesir’in çözülmesi beklenen sorunlarından biri olan proje hayata geçiyor. Geçtiğimiz aylarda Çayderesi’nin 2. etabı için Tarm ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin kapısını çalan Mutlu Aydemir projenin DSİ 2021 yatırım bütçesine alınmasını sağlamıştı. Yıllardır çirkin görüntüsü ve pis kokusuyla hafızalara kazınan Çayderesi, etrafında yürüyüş parkurlarıyla, bisiklet yollarıyla bir cazibe merkezi haline gelecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Ak Parti Milletvekili Mutlu Aydemir projenin gerçekleşeceği kısımda bulunan altyapı, çevre düzenlemesi ve dere ıslahı başta olmak üzere yapacakları çalışmaları yerinde inceledi. Projenin Balıkesir’e büyük bir değer katacağını söyleyen Başkan Yılmaz “Balıkesir’in çehresini değiştiren projelerimizden biri olan Çayderesi’nin son etabı tamamlandığında Balıkesir yeni bir yaşam alanına kavuşacak” dedi