Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Balıkesir 1 Mayıs’a hazırlanıyor

Balıkesir’de 1 Mayıs’a hazırlanan

Balıkesir’de 1 Mayıs’a hazırlanan sendikalar, siyasi partiler, emek ve meslek örgütleri miting öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi.

Balıkesir’de 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü için KESK, Türk-İş, Birleşik Kamu-İş ve Akademik Odalar Birliği miting başvurusunda bulundu. Her yıl sendikaların öncülüğünde yapılan 1 Mayıs etkinlikleri bu yıl da sendikaların çağrısıyla yapılacak.

KESK bürosunda gerçekleştirilen basın açıklaması ile yapılacak miting hakkında bilgiler verildi. Basın açıklamasına KESK Şubeler Platformu, Kristal-İş, Genel-İş, Birleşik Kamu-İş, Akademik Odalar Birliği (TTB, TMMOB, Balıkesir Barosu), BAÇEV, ÇYDD, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Tüm Emekliler Sendikası, Türkiye Emekliler Derneği, Çağdaş Emekliler Derneği, CHP, EMEP, Sol Parti, Yeşil Sol Parti, TİP, Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Dayanışması temsilcileri katıldı.

Basın metnini Tertip Komitesi ve 1 Mayıs Platformu adına Eğitim Sen Balıkesir Şube Başkanı Gürbüz Şahin okudu. Bahçelievler mahallesi, Çarşamba Pazarında saat 10.30’da toplanılacağını ifade eden Şahin, mitingin Kuvayi Milliye Meydanı’nda (stadyum önü) gerçekleştirileceğini duyurdu.

Açlık sınırının 24 bin 425, yoksulluk sınırı 65 bin 901 liraya dayandığını vurgulayan Şahin, Türk lirasının değer kaybı ve yüksek enflasyonun devam ettiğini belirtti. Ekonomik büyüme rakamlarının gerçekçi olmadığını vurgulayarak, emekçi sınıfların yoksullaşırken fabrikatörler ve finans tekellerinin kârlarını artırdığını söyledi. Şahin ayrıca, işçilerin, kamu emekçilerinin ve emeklilerin ücretlerinin enflasyon karşısında değer kaybettiğine dikkat çekti.