Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

‘BAĞIMSIZ ADAY OLMA İRADEMİ ORTAYA KOYUYORUM”

AK Parti tarafından 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, bağımsız belediye başkan adaylığı kararıyla ilgili video paylaştı. Vatandaşların yoğun ilgi ve beklentileri sonucunda yerel seçimlere bağımsız girme kararı aldığını belirten Avcı, “Altıeylül ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmete devam edebilmek için Altıeylül Belediye Başkanlığına bağımsız aday olma irademi ortaya koyuyorum” dedi.

AK Parti tarafından 31

AK Parti tarafından yeni dönemde aday gösterilmeyen isimler arasında yer alan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Seçim Kurulu’na yaptığı bağımsız belediye başkan adaylığı başvurusunun ardından yayınladığı videoyla neden aday olduğunu açıkladı. AK Parti tarafından aday gösterilmediği günden bu yana vatandaşların gösterdiği ilgiye kayıtsız kalamadığı için bağımsız aday olduğunu belirten Avcı, birçok siyasi partiden adaylık teklifi almasına rağmen tercihinin bağımsız adaylıktan yana olduğunu kaydetti. Avcı, “Malumunuz olduğu üzere 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Altıeylül’de mensubu olduğum AK Parti’den yeniden aday olma irademizi bugüne kadar yaptığımız hizmetlerle güçlü bir şekilde ortaya koyduğumuz halde bu mümkün olmadı, gerçekleşmedi. Bu durumun netlik kazandığı andan itibaren güzel dilekleriyle, dualarıyla ve destekleriyle yanımızda olan tüm hemşerilerime saygılarımı, sevgilerimi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Geçtiğimiz günlerde kısa bir video ile sizlere seslenmiştim. Bu videoyla sizlere seslenme amacım; partimizin tarafından aday gösterilmememize, partimizden bir başka arkadaşın isminin ilan edilmesine rağmen hangi mihraklar tarafından dizayn edildiği herkesin malumu olan bazı çevrelerin bize saldırmasına bir tepki koymaktı. Orada da milletin hakkına hukukuna, yetimin öksüzün hakkına sahip çıktığımızı vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin yanında olduğumuzu, emanetlerine ihanet etmediğimizi onların boyunlarını büktürecek bir işin ve işlemin içinde yer almadığımızı ifade etmiştim. Bu süreç içerisinde vatandaşlarımızdan çok yoğun destek mesajları aldık. Birçok vatandaşımız bizzat gelerek ya da farklı iletişim araçları ve mecralardan yanımızda olduklarını ifade ettiler” dedi.

“HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK”

AK Parti’ye zarar vermemek adına farklı partilerden aday olmadığını belirten Hasan Avcı, “Bugünkü siyasi rekabet sürecinde önümüzde kazanmakla ilgili farklı seçenekler elbette var. O seçenekler de siyasi ahlak gereği kalbimizi mutmain kılmıyor. Kazanmak için her yolu mübah görme anlayışıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüyüşüne, mücadelesine, davasına zarar verecek hiçbir yaklaşım içerisinde olmamız söz konusu değildir. Her kim ne tutum ve davranış içerisinde olursa olsun bizim yerelde yaşanan sıkıntıları genele aksettirecek bir şekilde hata yapma lüksümüzün olmadığının farkındayım. Bu süreçte bağımsız ya da farklı partilerden aday olmamız yönünde teklifte bulunan birçok vatandaşımız oldu. Gündelik siyasetin içerisinde olan kazanma, kaybetme ya da kaybettirme gibi alternatif yöntemlerin izlenmesi gibi yöntemler olmasına rağmen bizim siyasi ahlakımız gereği kaybettirmeye yönelik bir iş ya da işlemin içinde olmamız asla söz konusu olamaz. Bugüne kadar hiçbir niyet beyanımız talebimiz olmadı, buna rağmen şahsımıza teveccüh gösterip partilerinden aday olmamızı isteyen tüm siyasi partilerimize çok teşekkür ediyorum.

“DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM!”

Her siyasi görüşten insanın şahsına gösterdiği ilgiye karşılık verip bağımsız belediye başkan adayı olduğunu belirten Avcı, “İlçemizde yaşayan her görüş ve çevreden sizlerin şahsıma gösterdiği partiler üstü bu ilgi ve hizmete devam beklentisine bir cevap verme gereği yeni bir karar almış durumdayım. Yıllardır aynı yolda yürüdüğüm partim tarafından aday gösterilmediğim ilan edildiği günden bu yana şahsıma gösterilen ilgiye cevap verme zorunluluğu ortaya çıkmıştır.  Altıeylül ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmete devam edebilmek için Altıeylül Belediye Başkanlığına bağımsız aday olma irademi ortaya koyuyorum. Duruşumuzdan, yönümüzden sapmadan sizlerin desteğiyle bu hizmet yarışına girmiş bulunuyorum. Bu nedenle 2024 yerel seçimlerinde desteklerinizi bekliyorum. Şahsımı yeniden bu göreve layık gördüğünüz taktirde daha güzel daha huzurlu bir kentin inşasının gayreti içinde olacağız.”