MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, ilçe yönetimi ve aileleri birlik ve beraberlik kahvaltısında buluştu. MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, Bandırma Belediyesi’ni eleştirerek 2024 seçimlerinde değişim gerektiğine işaret etti.

MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, MHP Bandırma İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve aileleri birlik ve beraberlik kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltı sonrasında Başkan Bekir Bozkurt açıklamalarda bulundu.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA BAĞLI KALACAĞIZ”

37 kişilik yönetim kurulunun birbiri ile tanışıp kaynaşması için bu buluşmayı düzenlemekten çok mutlu olduğunu belirten Başkan Bozkurt, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’de ve bütün dünyada Türk’ün Turan Ülküsünü ve Kızılelma sevdasını hakim kılmak için ekonomik, siyasi ve askeri bağımsızlığımızı güçlendirerek bu hedefi inşallah hayata geçireceğiz. Bu hedefe ulaşmak için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini koruyacak, Cumhur İttifakı’na bağlı kalacağız. Her türlü siyasi ve askeri vesayetleri reddedip ihtilal anayasasının yerine Cumhuriyet’imizin temel ilkelerini koruyan maddeler hariç, 100’üncü yıla ve sonsuza kadar yaşayacak olan Milletimizin kültürüne, inanç değerlerine, örfüne ve adetine uygun, demokratik ve sosyal hukuk devletinin gerektirdiği bir Anayasayı hayata geçirerek ‘Türk ve Türkiye Yüzyılının’ temellerini inşa edeceğiz.” dedi.

“BU ANLAYIŞ MİLLETİMİZİ TEMSİL EDEMEZ”

Bandırma Belediyesi’nin Bandırma’nın gelişmesi için yaptığı proje ve uygulamalara her zaman destek olduklarını söyleyen Başkan Bozkurt, “Bandırmalı kıymetli hemşerilerimizin hak ve menfaatlerini keyfi uygulamalar neticesinde heba edilmesine her ortamda karşı geldik. En son yapılan Kuşcenneti Festivalinde, festivalden ziyade tamamıyla batı özentisi karnaval havasında hazırlanan yürüyüş kortejinin Türk Kültürüne, Milli Değerlerimize, Örfümüze ve adetlerimize aykırı olduğu gerçeğinden hareketle, bu kortej yürüyüşü Bandırmamızın kültürüne uygun olmadığı gibi festivale davet edilenlerin aynı siyasi görüşe sahip sanatçılardan olmasını, farklı dünya görüşüne sahip değerli sanatçılara yer verilmemesini CHP zihniyetinin bir ürünü olarak görüyor ve bu zihniyetin Milletimizi asla temsil etmediğini haykırıyoruz. Bu anlayış milletimizi temsil edemez ve bugüne kadar da etmemiştir.” diye konuştu.

“CHP ZİHNİYETİNE 31 MART’TA DUR DİYECEĞİZ”

Önümüzdeki yerel seçimlerde MHP Bandırma İlçe Başkanlığı’nın hedefini aktaran Bozkurt, “31 Mart 2024’te yapılacak olan Mahalli seçimlerde Şanlı Bayrağımızı Belediye binasına asarak Ülkücülerin Türk Milletinin özünde ne varsa hayata geçireceğine hep birlikte şahit olacağız inşallah. Bandırmayı yönetmeye çalışan CHP zihniyetinin genelde olduğu gibi yerelde de halktan kopuk, hemşerilerimizin derdine çözüm üretemeyen vizyonsuzluğuna 31 Mart’ta dur diyeceğiz. Jeopolitik, ekonomik ve sosyal olarak kendi kendine gelişen Bandırma’ya katkısı olmayan bu zihniyetin Bandırma’ya bir değer katamayanların 31 Mart’ta gitme vakti gelmiştir. Daha önce dile getirdiğimiz sorunları ve gündemden düşmeyen usulsüzlükleri, bir şeyler satarak günü kurtarma telaşına düşenlere 31 Mart’ta hayır diyeceğiz. Depremden trafiğe, altyapıdan otoparka, yeşil alandan sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar bir proje üretemeyenler maalesef 200 bine yaklaşan nüfusuyla Güney Marmara’nın incisi olan ve il olmayı hak eden bu güzel şehre yazık ettiler, yazık ediyorlar.” dedi.