Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAÜN BETON KANO TAKIMI, ALMANYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Türkiye’de ilk kez sadece

Türkiye’de ilk kez sadece kadınlardan oluşan Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Firuze Beton Kano Takımı, Beton Kano Yarışması 2024’e katılarak bir ilke ima attı. Balıkesir Üniversitesi Tulpar Beton Kano Takımı ile Firuze Beton Kano Takımından oluşan BAÜN Beton Kano Takımı, 14-15 Haziran 2024 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek “19. Deutsche BetonKanu Regetta 2024”te üniversitemizi ve ülkemizi temsil edecek tek Türk takımı olacak.

BAÜN Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden Arş. Gör. Oğuz Köse’nin danışmanlığını üstlendiği, İnşaat Mühendisliği öğrencilerinden oluşan BAÜN Beton Kano Takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen “Beton Kano Yarışması 2024” isimli ulusal yarışmada 2 kupanın sahibi oldu. Balıkesir Üniversitesi Tulpar Beton Kano Takımı ile ikincilik alan BAÜN Beton Kano Takımı, Balıkesir Üniversitesi Firuze Beton Kano Takımı ile üçüncülük ödülünü aldı.

Rektör Oğurlu’dan Tebrik

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da ulusal ve uluslararası yarışmalarda Balıkesir Üniversitesini başarıyla temsil eden BAÜN Beton Kano Takımını başarılarından dolayı tebrik etti. Takım üyelerini makamında kabul eden Rektör Oğurlu, üniversite yönetimi olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirtti. BAÜN Beton Kano Takımı üyesi öğrenciler de kendilerine verilen destekler ve sunulan imkanlar dolayısıyla Rektör Oğurlu’ya teşekkür etti.