SAR 9 Compact X ile ABD’de ‘Yılın En İyi Tabancası’ ödülü alan Sarsılmaz, 2023 TRIGGRCON Firearms fuarında yerini aldı.

SAR 9 Compact X ile ABD’de ‘Yılın En İyi Tabancası’ ödülü alan Sarsılmaz, 2023 TRIGGRCON Firearms fuarında yerini aldı. Dün Kansas’ta başlayan fuarın, 24 Eylül’de gerçekleştirilecek olan atış etkinliğinde, Sarsılmaz’ı ABD Ulusal Atıcılık Şampiyonu ve aynı zamanda SAR Savunma takımı üyesi, 18 yaşındaki Reene Ench temsil edecek.

Sarsılmaz, dün başlayan ve pazar günü sona erecek olan ve ABD’nin Kansas eyaletinde düzenlenen TRIGGRCON ateşli silahlar fuarında yerini aldı. Sarsılmaz, fuar kapsamında yeni ürünlerini katılımcılara tanıttı. Sarsılmaz ABD Satış Başkan Yardımcısı Jacob Phair, ‘Bu harika etkinliği sabırsızlıkla bekliyorduk, TRIGGRCON, Midwest’in halka açık en büyük silah fuarıdır. Sarsılmaz yeni ve yenilikçi ürün serisini tanıtmak için bu fuarda hazır’ dedi.

Şirketin; fuarın son gününde ABD’li bireysel kullanıcıların büyük ilgisini çeken ürünleriyle atış deneyimi de yaşatacağını duyurdu.

Şampiyon atıcılar
Fuarın son gününde düzenlenecek olan atış şampiyonası ise ABD’de ilgiyle takip edilen bir etkinlik olma özelliğini taşıyor. Fuarın bu bölümüne Sarsılmaz adına 18 yaşındaki Renee Ench ve emekli SWAT mensubu Tony Sentmanat katılacak. Ench; 5 kez FL SASP şampiyonluğu, 4 kez Ulusal SASP’ta gümüş madalya ve 2023 Optik Tabanca Ulusal SASP Şampiyonluğu elde etmiş genç bir sporcu. Ench’in 2023 Optik Tabanca Ulusal SASP Şampiyonluğu’nu elde ederken kullandığı ateşli silahlar arasında Sarsılmaz K12 Sport ve SAR9 Sport Gen3 yer alıyor. 22 yılı aşkın deniz piyadesi olarak görev yapmış emekli SWAT mensubu Tony Sentmanat ise karma dövüş sanatları alanındaki deneyimlerinin yanı sıra 20 yıldan uzun bir süredir ateşli silahlar eğitmenliği de yapıyor.