Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAROGBMAvP
1- Gençlerbirliği1511222535
2- Denizlispor159332530
3- Gazişehir Gzntp158432528
4- Ümraniyespor158341727
5- Boluspor158251926
6- Altınordu156631924
7- Adana Demirspor157351924
8- Osmanlıspor FK157261723
9- Hatayspor156541423
10- Balıkesirspor155551520
11- İstanbulspor154652018
12- Giresunspor155371718
13- Altay154472016
14- Adanaspor153751716
15- Afjet Afyonspor154382015
16- Eskişehirspor154381415
17- T.Y.Elazığspor153391712
18- K. Karabükspor1502134-1
Üst Lig Play Off Alt Lig
TÜM EĞİTİM BİR SEN REKTÖR ÖZDEMİR’İ HEDEF ALDI
TÜM EĞİTİM BİR SEN REKTÖR ÖZDEMİR’İ HEDEF ALDI
17 Ekim 2018 18:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 234 views Okundu

TÜM Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mesut Balyemez, düzenlediği basın toplantısıyla Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’i topa tuttu.  Özdemir’in 4 yıllık görev süresi boyunca verdiği sözleri yerine getiremediğini belirtti.

TÜM Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mesut Balyemez dün bir basın açıklaması düzenleyerek BAUN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ile ilgili çeşitli iddiaları gündeme getirdi. Özdemir’in görev süresinin 1 Aralık’ta sona ereceğini ve kendisinin Türkiye’nin en başarısız rektörü olduğunu iddia eden Balyemez, Özdemir’in FETÖ ile mücadele konusunda da sınıfta kaldığını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir’in atanma öncesinde verdiği sözlerin hiçbirini yerine getiremediğine dikkat çeken Balyemez, açıklamasında şunları kaydetti: “Balıkesir Sanayisinin beklediği Teknokent faaliyete geçirilememiş, Sağlık uygulama ve araştırma hastanesi acili halen açılamamıştır. Hastanenin borcu son dört yılda dört kat artmıştır. Hastane yeterli sayıda doktora sahip olmadığından hastalar muayene için sıra alamamaktadır. Yaşayan kampüs hayali bir kez daha gerçekleşememiş ve ne yazık ki bir başka bahara kalmıştır. Öğrenci memnuniyeti odaklı bir yönetim sergilenememiştir. Kampüs içerisinde yeterli boş alan olmasına rağmen mevcut yurtlara ilave yeni bir öğrenci yurdu yapılamamıştır. Şehrin diğer ucunda kalan öğrenciler bin bir zorlukla kampüse gelip gitmeye devam etmektedir. Üniversitedeki idari atamalarda liyakat gözetilmemiş atamalarda cemaat, eş, dost ahbap ilişkisi dikkat çekmiştir. 1992 Yılında kurulan Balıkesir Üniversitesi tarihinde ilk kez bu yönetim zamanında öğrencisine ve personeline yemek verememiştir ki bu ülkemiz tarihinde bir ilktir. Devletten desteği almasına rağmen öğrencisine yemek veremeyen ve Balıkesir Üniversitesinin adını Ülke çapında kirleten Sayın Rektörü kutlamak gerekir. Bu yemek olayı bile Üniversitenin nasıl yönetildiğinin somut bir göstergesidir.”

 

“LALE DEVRİ SONA ERECEK”

‘Lale devri bir gün sona erecek’ diyen Balyemez; “Sayın Rektör 28 Şubat zihniyetli vesayetçi bir profesörü Rektör Yardımcısı atayarak niyetini ve safını zaten yolun başında belli etmiştir. Kanunlarla belirlenmiş en üst düzeyden döner sermaye alan ve yaklaşık 35-40 bin lira civarında aylık geliri olan Sayın Rektör Üniversiteye hiç bir şey veremeden görev süresini tamamlamak üzeredir. Ancak bunca başarısızlığa rağmen son günlerde yeniden atanabilmek gayesi ile siyasi ve bürokratik çevreleri ziyaret ettiğini gözlemlemekteyiz. Devletin Resmi aracını kullanılarak yolluklu yevmiyeli yapılan bu ziyaretler Üniversitenin imkânlarını şahsına kullanmanın en önemli delilidir.

Sayın Rektörün kariyerinin sonuna geldiği şu günlerde kronik hastalığına ve 66 yaşına rağmen hangi vicdan ile görev süresince hiç bir şey katamadığı Üniversiteye yeniden Rektör olmak istemektedir bunu anlamak kamuoyu için zor olsa da bizim için zor değildir. Göreve devam etme isteği Sayın Rektörün şahsi isteğinden çok Üniversitedeki FETÖ iltisaklıların ve Üniversitede FETÖ’nün yerini almaya çalışan bir cemaat ile yıllardır üniversiteden rant sağlayan kesimlerin isteğidir. Ancak bilinmelidir ki Lale devri bir gün sona erecek ve hesap verme devri başlayacaktır. İnanıyoruz ki Mevcut Üniversite yönetimi binlerce lira maaş almalarına rağmen dört yılda yapmadıklarının hesabını gelecekte hem ilahi adalete hem de dünyevi adalete fazlası ile ödeyeceklerdir. Balıkesir Üniversitesi yöneticiliği denenmiş ve hayal kırıklığı yaratmış Prof.Dr. Kerim Özdemir’e teslim edilemeyecek kadar kıymetlidir” diye konuştu.

 

“SON 4 YILDA ÜNİVERSİTE YÖNETİLMEDİ”

Üniversitenin son dört yılda yönetilmediğini iddia eden Balyemez; “Gelecek dört yılının da heba olmaması için muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde atanacak Rektörün öncelikle belli bir Vizyona sahip olması, Fetö ile mücadele edecek azim, cesaret ve kararlılığının olması yanında basiret sahibi ve dinamik biri olması gerekmektedir. Akademik kariyerinin sonuna gelmiş Rektörlüğü emeklilik öncesi kariyerinin son durağı olarak gören mevcut Rektör gibi bir Rektörün atanması Üniversitemiz için dört yıllık bir kayıp daha olacaktır. Prof.Dr. Kerim Özdemir ve ekibinin dört yılda Üniversiteye verdiği hasarı onarmak diğer Üniversiteler ile arasında açılan uçurumu kapatmak için gece gündüz çalışacak alın terini akıtacak kazandığını helal ettirecek bir Rektöre ihtiyaç vardır.

Bu sebeple Rektör atamasında katkısı olacak kişi ve kurumlar ile Balıkesir Kamuoyunun Rektör atamasına azami dikkat göstermesi zorunludur. Umut ediyoruz ki Sayın Başkanımız Balıkesir kamuoyunun hassasiyetini de dikkate alarak Üniversitemize en doğru ismi Rektör olarak görevlendirecektir” dedi.

 

REKTÖR’E KARNE

TÜM Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mesut Balyemez, açıklamasının sonunda BAUN Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir için hazırladıkları karneyi basınla paylaştı. Balyemez, karneyle ilgili ise; “Sayın Rektörün hoş görüsüne dayanarak hazırladığımız Rektörlük karnesi fecaat ile geçen dört yılın tek güzel bir hatırası olacaktır” açıklamasında bulundu.

 

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download mobile firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa