Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
SON HABERLER
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim...
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü.  Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Yukatel Denizlispor 34 21 9 4 67 72
2- Gençlerbirliği 34 22 4 8 50 70
3- Hatayspor 34 19 10 5 57 67
4- Osmanlıspor FK 34 19 5 10 49 62
5- Gazişehir Gzntp 34 17 8 9 60 59
6- Adana Demirspor 34 17 7 10 50 58
7- Altınordu 34 16 9 9 50 57
8- Ümraniyespor 34 14 11 9 44 53
9- Boluspor 34 14 7 13 41 49
10- Altay 34 12 11 11 52 47
11- İstanbulspor 34 10 13 11 45 43
12- Adanaspor 34 9 10 15 41 37
13- Giresunspor 34 8 12 14 32 36
14- Eskişehirspor 34 9 8 17 44 35
15- Balıkesirspor 34 11 7 16 36 34
16- Afjet Afyonspor 34 7 9 18 38 30
17- Birevim Elazığspor 34 6 7 21 38 25
18- K. Karabükspor 34 0 3 31 10 0
Üst Lig Play Off Alt Lig
OTOO ATTI BAL-KES RAHATLADI
OTOO ATTI BAL-KES RAHATLADI
10 Mart 2019 19:16
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 131 views Okundu

Spor Toto 1. Lig’in 25’inci haf­ta­sın­da Ada­nas­por’u konuk eden Bal-Kes, Ma­hat­ma Otoo’nun 37’nci da­ki­ka­da at­tı­ğı golle sa­ha­dan 1-0 galip ay­rıl­dı.

Afjet Af­yons­por ve Gi­re­suns­por’un ka­zan­dı­ğı haf­ta­da Ada­nas­por’u 1-0 mağ­lup eden Bal-Kes, alt sı­ra­lar­la olan ba­ğı­nı ta­ma­men ko­par­dı.
Maç hızlı bir tem­po­da baş­la­dı. Henüz maçın 50’nci sa­ni­ye­sin­de Bal-Kes gole yak­laş­tı. 1. Da­ki­ka­da Foxi ile golü ka­çı­ran Bal-Kes, 4’üncü da­ki­ka­da ise ra­ki­bi­ne yüzde 99’luk bir gol fır­sa­tı verdi. Ka­le­ci Vu­ko­viç, Fre­itas’ın vu­ru­şu­nu güç­lük­le kor­ne­re çeldi. Bu da­ki­ka­dan iti­ba­ren oyu­nun tem­po­su biraz olsun düştü. 37’nci da­ki­ka­da Doğa’nın or­ta­sı­na şık bir kafa vu­ru­şu yapan Otoo, kır­mı­zı be­yaz­lı­la­rı 1-0 öne ge­çir­di ve dev­re­ye bu so­nuç­la gi­ril­di.
İkinci ya­rı­da Ada­nas­por’a topu tes­lim eden Bal-Kes, kont­ra­lar­la rakip ka­le­de et­ki­li oldu ancak ara­dı­ğı golü bir türlü bu­la­ma­dı. Ka­le­sin­de üst di­rek­ten dönen top dı­şın­da ciddi bir po­zis­yon ver­me­yen Bal-Kes, ra­ki­bi­ni 1-0 mağ­lup ede­rek pu­anı­nı 35’e çı­kar­dı.
STAT: Ba­lı­ke­sir Ata­türk
HA­KEM­LER: Mus­ta­fa Kür­şat Filiz, Özgür Ertem, Ali Tuna
BA­LI­KESİRSPOR BAL­TOK: And­ri­ja Vu­ko­viç, Okan Alkan, Cü­neyt Köz, To­mis­lav Glu­mac, Doğa İşeri, Cu­ma­li Bişi, Mu­ham­med Ali Doğan, Foxi Ket­he­vo­ama (Dk. 72 Fur­kan Çil), Sedat Şa­hin­türk, Ma­hat­ma Otoo, Steve Be­leck
ADA­NAS­POR: İrfan Can Eğ­ri­ba­yat, Veli Kı­zıl­ka­ya, Hakan Barış, Ro­bert Fec­ze­sin, Onur Akbay, Rod­ri­go Longo Fre­itas, Bumba Cla­udiu Va­si­le (Dk. 75 Eren Keleş) , Fur­kan Özçal (Dk. 81 Fa­ma­us­sa Kone), Do­ğa­nay Kılıç (Dk. 64 Ahmet De­re­li), Özkan Taş­te­mur, Gök­han Saz­da­ğı
SARI KART­LAR: Dk. 7 Do­ğa­nay Kılıç, Dk. 33 Gök­han Saz­da­ğı, Dk. 61 Hakan Barış
GOL­LER:Dk. 37 Otoo

MAÇ­TAN DAKİKALAR
1’inci da­ki­ka­da Otoo sağ ka­nat­tan or­ta­la­dı, Ada­nas­por sa­vun­ma­sı Foxi’den önce topa do­ku­na­rak teh­li­ke­yi kor­ner­le sa­vuş­tur­du. Kor­ner­de Otoo ka­fa­yı vurdu, top az fark­la dı­şa­rı çıktı.
4’üncü da­ki­ka­da Ada­nas­por gole çok yak­laş­tı. Cü­neyt ile bire bir kalan Ro­bert Fre­itas oyun­cu­mu­zu geçip vurdu, Vu­ko­viç topu ayak­la­rıy­la kor­ne­re çeldi.
21’inci da­ki­ka­da Mu­ham­med Ali Doğan yak­la­şık 30 met­re­den ka­le­yi yok­la­dı, top üst­ten fark­lı şe­kil­de dı­şa­rı çıktı.
25’inci da­ki­ka­da Ro­bert Fec­ze­sin sol ka­nat­tan sı­fı­ra ine­rek or­ta­la­dı, top ka­le­yi pa­ra­lel şe­kil­de ge­çe­rek teh­li­ke böl­ge­si­ni terk etti.
30’uncu da­ki­ka­da Sedat Şa­hin­türk uzak me­sa­fe­den ka­le­yi yok­la­dı, top kale di­re­ği­nin çok üze­rin­den dı­şa­rı çıktı.
33’üncü da­ki­ka­da Hakan Barış 18’in hemen dı­şın­dan sert vurdu, top üst­ten dı­şa­rı gitti.
37’nci da­ki­ka­da Doğa İşeri sol ka­nat­tan or­ta­la­dı, Otoo’nun kafa vu­ru­şu ağ­lar­la bu­luş­tu. (1-0)
47’nci da­ki­ka­da Sedat Şa­hin­türk sol ka­nat­tan or­ta­la­dı, Steve Be­leck mü­sa­it du­rum­da topa do­ku­na­ma­dı.
60’ıncı da­ki­ka­da Veli Kı­zıl­ka­ya’nın kafa vu­ru­şu üst di­rek­ten geri döndü.
71’inci da­ki­ka­da Ro­bert Fec­ze­sin ceza sa­ha­sı­nın dı­şın­dan sert vurdu, top yan di­re­ğin bir karış ya­nın­dan dı­şa­rı­ya çıktı.
79’uncu da­ki­ka­da Sedat Şa­hin­türk ile ge­li­şen Ba­lı­ke­sirs­por kont­ra ata­ğın­da Steve Be­leck ceza sa­ha­sı içe­ri­sin­de topla bu­lu­şup vurdu, de­fan­sa çar­pan top kor­ne­re çıktı.
Yoruma Kapalıdır..

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa