Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
SON HABERLER
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim...
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü.  Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Yukatel Denizlispor 34 21 9 4 67 72
2- Gençlerbirliği 34 22 4 8 50 70
3- Hatayspor 34 19 10 5 57 67
4- Osmanlıspor FK 34 19 5 10 49 62
5- Gazişehir Gzntp 34 17 8 9 60 59
6- Adana Demirspor 34 17 7 10 50 58
7- Altınordu 34 16 9 9 50 57
8- Ümraniyespor 34 14 11 9 44 53
9- Boluspor 34 14 7 13 41 49
10- Altay 34 12 11 11 52 47
11- İstanbulspor 34 10 13 11 45 43
12- Adanaspor 34 9 10 15 41 37
13- Giresunspor 34 8 12 14 32 36
14- Eskişehirspor 34 9 8 17 44 35
15- Balıkesirspor 34 11 7 16 36 34
16- Afjet Afyonspor 34 7 9 18 38 30
17- Birevim Elazığspor 34 6 7 21 38 25
18- K. Karabükspor 34 0 3 31 10 0
Üst Lig Play Off Alt Lig
‘KÜRDiSTAN’CILARA TAM DESTEK!
‘KÜRDiSTAN’CILARA TAM DESTEK!
13 Mart 2019 21:00
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 366 views Okundu

“Oyumu Kürdistan’a vereceğim” diyen iş adamına “Hee bize verecek demektir” diyen CHP’li Hasan Arslan’a CHP ve İsmail Ok sahip çıktı

Edremit’te yaşanan ‘Kürdistan, ’rezaletinde selayla dalga geçen Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesine karşın “Oyum Kürdistan’a diyen” kişiye “Hee oyunu bize verecek” karşılığını veren CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’la ilgili hiçbir işlem yapılmaması kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

Öte yandan kendisini Türk milliyetçisi olarak tanıtan, geçtiğimiz dönemlerde “PKK’yla gerekirse Sındırgı’nın dağlarında tek başıma savaşırım” diyen İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı İsmail Ok, Hasan Arslan’a “Bu çamur tutmaz” dedi. CHP’lilere şirin gözükmek için 40 takla atan Ok, Kürdistan’la kendi partisini eş değer gören Hasan Arslan’a “Ben kefilim” dedi.

 

Çakma Kuva-yi Milliyeci İsmail Ok’tan da Kürdistancı Hasan Arslan’a “Bu çamur tutmaz, ben kefilim” desteği


KÜRDİSTAN’IN CEZASI YOK

Edremit’te geçtiğimiz gün yaşanan ‘Kürdistan, sela ’rezaletinde selayla dalga geçen Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesine karşın “Oyum Kürdistan’a diyen” kişiye “Hee oyunu bize verecek” karşılığını veren CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’la ilgili hiçbir işlem yapılmaması kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’ın, Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu ve müteahhit Fettah İçen arasında geçen diyalogda Türk milletinin milli ve manevi değerlerine yönelik ifadeler büyük tepki çekmişti. Sela okunurken “Hoca bizimle t.şak geçiyor” ifadesi kullanan Akçay Eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu CHP Genel Merkezi tarafından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilirken, “Bizim Oy Kürdistan’a” müteahhit Fettah İçen’e “Ha oyunu bize verecek” diyen CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’la ilgili işlem yapılmaması kamuoyunda yadırgandı. Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, “Bu sefer oylar bize” şeklindeki sorusuna “Yok ağabey bizim oy Kürdistan’a” yanıtını veren Fettah İçen’in ilk cevabını anlamayan Arslan, İnceoğlu ve İçen’in aynı sözleri tekrarlaması sonrasında “Hee bizi verecek demektir” sözleriyle konuşulanları tasdiklemişti. Arslan, konuşmaların kamuoyuna yansımasının ardından diyalogu duyamadığını ileri sürmüştü. Türkiye gündemine bomba gibi düşen olayın ardından CHP Genel Merkezi, Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’nu kesin ihraç talebiyle disipline sevk etmesine karşın ‘Kürdistan’ ifadesi karşısında “Oyunu bize verecek” diyen Arslan’la ilgili işlem yapmaması da kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

KEFİLİ İSMAİL OK

Öte yandan kendisini Türk milliyetçisi olarak tanıtan, geçtiğimiz dönemlerde “PKK’yla gerekirse Sındırgı’nın dağlarında tek başıma savaşırım” diye beyan veren İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı İsmail Ok, bu hadisesinin ardından CHP Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın proje lansmanı toplantısına katılıp Arslan’ı savunmuştu. CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu ve Fettah İçen arasındaki diyalogun görüntülerinde açık bir şekilde ‘Kürdistan’ ifadesinin telaffuz edilmesine rağmen kendi ikbali için bunu görmezden gelen Ok, “Bu çamur tutmaz” tarzında anlaşılması zor bir savunma yapmıştı. Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’de Kürdistan’a desteği kendisine destek olarak algılayan siyasetçilerle kol kola yürüyen İsmail Ok, Hasan Arslan’ın kefilinin de kendisi olduğunu söyledi.
Yoruma Kapalıdır..

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa