Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
SON HABERLER
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim...
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü.  Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Yukatel Denizlispor 34 21 9 4 67 72
2- Gençlerbirliği 34 22 4 8 50 70
3- Hatayspor 34 19 10 5 57 67
4- Osmanlıspor FK 34 19 5 10 49 62
5- Gazişehir Gzntp 34 17 8 9 60 59
6- Adana Demirspor 34 17 7 10 50 58
7- Altınordu 34 16 9 9 50 57
8- Ümraniyespor 34 14 11 9 44 53
9- Boluspor 34 14 7 13 41 49
10- Altay 34 12 11 11 52 47
11- İstanbulspor 34 10 13 11 45 43
12- Adanaspor 34 9 10 15 41 37
13- Giresunspor 34 8 12 14 32 36
14- Eskişehirspor 34 9 8 17 44 35
15- Balıkesirspor 34 11 7 16 36 34
16- Afjet Afyonspor 34 7 9 18 38 30
17- Birevim Elazığspor 34 6 7 21 38 25
18- K. Karabükspor 34 0 3 31 10 0
Üst Lig Play Off Alt Lig
KOLTUĞA YAPIŞTIN DİYENLERE İNAT ADAYIM
KOLTUĞA YAPIŞTIN DİYENLERE İNAT ADAYIM
11 Mart 2019 18:30
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 168 views Okundu

Edremit Beleye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka Akçay Seçim Bürosu’nun açılışında vatandaşlara seslendi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin oylarını bölmediğini üstüne basa basa söyledi.

 

Akçay’da üç beş tane ev var iken de Akçay’lı olduğunu belirten Başkan Saka; “. Akçay’ın sadece yolunu değil , Akçay’ın denizinin içindeki çukurunu bilecek kadar Akçaylıyım” dedi. Hizmet için aday olduğunu açıklayarak; “Kendim için değil,  kentim için aday oldum. Bazılarının ifadesi şu , ’ bunca yıldır başkansın koltuğa mı yapıştın hala aday oluyorsun’ evet halen aday oluyorum. Nedeni ise o ellerinizde olan kaldırdığınız anda şu Akçay Meydanını gelincik tarlasına çeviren Türk Bayraklarının bu vatan üzerinde kalması için aday oluyorum.” Diye konuştu.

 

Edremit Beleye Başkanı Bağımsız Aday Kamil Saka Akçay Seçim Bürosunun açılışında yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi.

“Ben Akçaylıyım daha Akçay’da üç beş ev varken , Akçay Kordonunda yaz veya kış hiç fark etmez çıktığımızda karşıdan gelenin kim olduğunu bilirken, gelen bir yabancı ise postacı Nuran’a mı misafir gelmiş, kasap Osman’a mı misafir gelmiş kaç gün kalacakmış bunu bile bildiğimiz günlerden bu güne kadar Akçaylıyım. Akçay’ın sadece yolunu değil , Akçay’ın denizinin içindeki çukurunu bilecek kadar Akçaylıyım. Hizmet için aday oldum. Kentim için oldum. Bazılarının ifadesi şu , ’ Bunca yıldır başkansın koltuğa mı yapıştın hala aday oluyorsun’ evet halen aday oluyorum. Nedeni ise o ellerinizde olan kaldırdığınız anda şu Akçay Meydanını gelincik tarlasına çeviren Türk Bayraklarının bu vatan üzerinde kalması için aday oluyorum. Mikrofonun açık unutulması ile içimizdekini kustuğumuz şeyler için değil , kentim için aday oluyorum. Ülkem için aday oluyorum. Ve sizlerin oylarıyla hiçbir şekilde yemeden yedirmeden, çalmadan, çaldırmadan belediye başkanlığı yapabilmek için aday oluyorum..”dedi.

 

Son yıllarda partimizin başında olana bir ekip olduğunu, bu ekibin sekiz yada dokuz defa seçime giripte hiçbir seçim  kazanamayan bir ekip olduğunu açıklayan Saka; “ Bu ekibe göre yedi defa bu seçime giripte seçim kazanan bir belediye başkanı herhalde pek uygun düşmüyor ki aday yapılmadım. Ön seçim istedik. Ben belediye başkanıyım sevgili genel başkan belediye başkanlarına yıllardır söz veriyor. Mevcut başkanlarla yola devam edeceğiz, siz örgütlere karışmayın dendi karışmadık. Karışmayınca hakkı olan olmayan bazı kişiler bazı yerlere geldiler . Ama geldiklerin de o açık unuttukları mikrofonlarda neler konuştuklarını hepiniz görüyorsunuz. Sadece sizler değil Edremit’i bugünlerde artık Türkiye konuşur hale geldi. Maalesef 5 yıl öncede Edremit’i Türkiye konuşuyordu. Yine böyle kötü bir şekilde konuşuyordu. Edremit Belediye Başkanının ceza evlerine konduğunu konuşuyordu. Edremit Belediye Başkanının ağır cezalarda yargılandığını, Edremit Belediyesi’nin KOM ekipleri tarafından basıldığını konuşuyordu. Biz beş yıl içinde Edremit Belediyesi’ni oradan aldık, nereye götürdük, nereye taşıdık. Ben şunu bunu bilmiyorum. Bazı şeyler açık ve nettir. Beş yıl önce şuradan karşıya baktığımız da hepimizin gördüğü bir tek  şey vardı. Naylon brandalar. Naylon brandalardan Akçay Halkı denizi göremiyordu. Naylon brandaların arasında belli bir saatten sonra çoluk çocuk hiç biriniz oralarda gezemiyorduk. Hele belediye başkanı zaten oralara gitmeye korktuğu için belediyenin ön kapısından girip arka kapısından kaçıyordu. Çünkü bazıları korkutmuş, arabasına kurşun atılmış, atılır tabii belediye başkanısın. Bunların hepsini göğüsleyeceksin. Benim 40 yıllık arkadaşım , siyasi arkadaşım. 40 yıllık ama belediye başkanlığı ile siyaset aynı şey değil. Göğüsleyeceksin, benim evimde kurşunlandı, benim başkan yardımcımın evide kurşunlandı. Araçlarımız da kundaklandı. Ama hiç kimse bizi , beni bir markete gittiğim zaman üç tane , beş tane korumayla gördü mü. En büyük korumam var yanımda markete gittiğim de eşim var. Pazara gittiğim de yanımda en büyük korumam var 150 bin nüfuslu Edremit Halkı var. “dedi
Yoruma Kapalıdır..

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa