Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
SON HABERLER
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim...
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü.  Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Yukatel Denizlispor 34 21 9 4 67 72
2- Gençlerbirliği 34 22 4 8 50 70
3- Hatayspor 34 19 10 5 57 67
4- Osmanlıspor FK 34 19 5 10 49 62
5- Gazişehir Gzntp 34 17 8 9 60 59
6- Adana Demirspor 34 17 7 10 50 58
7- Altınordu 34 16 9 9 50 57
8- Ümraniyespor 34 14 11 9 44 53
9- Boluspor 34 14 7 13 41 49
10- Altay 34 12 11 11 52 47
11- İstanbulspor 34 10 13 11 45 43
12- Adanaspor 34 9 10 15 41 37
13- Giresunspor 34 8 12 14 32 36
14- Eskişehirspor 34 9 8 17 44 35
15- Balıkesirspor 34 11 7 16 36 34
16- Afjet Afyonspor 34 7 9 18 38 30
17- Birevim Elazığspor 34 6 7 21 38 25
18- K. Karabükspor 34 0 3 31 10 0
Üst Lig Play Off Alt Lig
JANDARMA KURŞUNUNA KURBAN GİTTİ
JANDARMA KURŞUNUNA KURBAN GİTTİ
15 Mart 2019 21:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 444 views Okundu

Sındırgı’da sit alanında kendisini defineci sanan jandarmadan kaçan Soner Özkan(27), jandarma kurşununa kurban gitti. Çocuğunuz trafik kazasında hayatını kaybetti denilen aile gerçeği hastanede doktordan öğrenirken, Soner Özkan’ı kafasından vuran Uzman Çavuş E.U. ise bir gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı.

Sındırgı’da kırsalda arkadaşıyla birlikte sit alanında dolaşırken jandarmayla karşılaşan ve kendilerini defineci sanan ekiplerden panikle kaçan Soner Özkan(27) kovalamaca esnasında uzman çavuş tarafından güpegündüz kafasından vurularak öldürüldü. Olayın asıl ilginç tarafı da bundan sonra yaşandı.  Ağır yaralanan Soner Özkan’ın ailesine “Çocuğunuz Balıkesir yolunda trafik kazası geçirdi” diye haber verildi. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne giden acılı aile olayın iç yüzünü doktorun “Çocuğunuz kaza yapmadı kafasından vuruldu” açıklamasıyla öğrenirken ne jandarma ne de başka resmi bir kurum aileyle irtibat kurdu. Olayın ardından jandarmaya giden aileye de “Kusura bakmayan kovalama esnasında uzman çavuşun ayağı takılıp yere düştü silah ateşleyip kurşun kafasına isabet etti” cevabı verildi.  Soner Özkan’ı vuran Uzman Çavuş E.U. ise bir gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılıp başka bir yerde görevlendirildiği iddia edildi.

KAÇARKEN YERE DÜŞMÜŞ SİLAH ATEŞ ALMIŞ!

Çocuklarının göz göre göre öldürüldüğünü ve bunu yapan kişinin de elini kolunu sallayarak dışarıda gezdiğini belirten Baba Bekir Özkan, EKSPRES’e açıklamalarda bulundu. Olayı bir telefonla öğrendiğini ve kendilerine trafik kazası olarak aktarıldığını belirten Bekir Özkan, “Bu olay cumartesi günü oldu. Kozköy ile Cüneyt arasında kırsal alanda oğlum Soner Özkan ile yanında bir arkadaşı sit alanındayken jandarma geliyor. Kendilerini defineci sandıkları için oğlum Soner Özkan kaçmaya başlıyor, diğer arkadaşı ise duruyor. Sonra arkasından jandarma kovalamaya başlıyor ve oğluma ateş ediyor. Kurşun kafasına isabet ediyor. Bana ilk önce oğlum Soner Özkan’ın Balıkesir yolunda kaza yaptığını söylediler. Hastaneye vardığımda Sındırgı’dan kazayla gelen Soner Özkan (27) burada mı diye sordum. Hastanede doktor beni bir kenara çekip olayın kaza olmadığını vurulma olduğunu söyledi. Sonra beni morga götürdü. Oğluma görünce şoka uğradım. Olay gündüz 16.00 civarında oluyor. Güpegündüz adam mı vurulur? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Hastaneden dışarıya çıkınca vuranın jandarma uzman çavuş E.U. olduğunu öğrendim.  Bizi ne olay yerine götürdüler ne de gelip bir geçmiş olsun dediler. Bu insanlık mı? Jandarmanın bize gelip olayı anlatması gerekirken biz gidip jandarmaya olayla ilgili bilgi almaya gittik. Olayı anlatın dedik; kazı alanında biz gelince oğlumun kaçmaya başladığını söylediler. Bizde arkasından koşarken uzman çavuşun yere düştüğünü ve silahın ateş aldığını söylediler. O ateşte Soner’in kafasına isabet etmiş. İnandırıcı bir şey değil. O ateş eden uzmanı bir gün gözaltına alıp hemen salmışlar ve başka bir yere görevlendirmişler” dedi.

OĞLUM TERÖRİST Mİ?

Oğlu Soner Özkan’ı vuran Uzman Çavuş E.U’nun korunduğunu ve dışarıda elini kolunu sallayarak gezdiğini belirten Baba Bekir Özkan, “Oğlumda silah yok, saldırı yok, hiçbir şey yapmamış. Sadece panikleyip kaçmış, ileri de arabası vardı. Yakalamak mı istiyorsun aracın plakasını yaz bulursun. Diğer arkadaşı kaçmamış, ona sorarsınız. Ateş etmekte ne? Bu adam terörist mi? Olaydan sonra benim gönlümü bile almadılar. Bir geçmiş olsun bile demediler. Burası dağ başı değil. Bir kişi vuruluyor ve vuran kişi serbest dışarıda geziyor. Bir cana mal oluyor ve bunun cezası çekilmeli. Hayvana bile silah çekilmezken insana nasıl silah çekiliyor. Karşındaki kişi terörist değil. Adalet istiyoruz. Gerekirse Ankara’ya kadar gideceğim, bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.

ÜMİT ULUS
Yoruma Kapalıdır..

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa