Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0
2- Adanaspor 0 0 0 0 0 0
3- Akhisarspor 0 0 0 0 0 0
4- Altay 0 0 0 0 0 0
5- Altınordu 0 0 0 0 0 0
6- Balıkesirspor 0 0 0 0 0 0
7- Boluspor 0 0 0 0 0 0
8- BŞB.Erzurumspr 0 0 0 0 0 0
9- Bursaspor 0 0 0 0 0 0
10- Eskişehirspor 0 0 0 0 0 0
11- Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0
12- Giresunspor 0 0 0 0 0 0
13- Hatayspor 0 0 0 0 0 0
14- İstanbulspor 0 0 0 0 0 0
15- Keçiörengücü 0 0 0 0 0 0
16- Menemen Bld. 0 0 0 0 0 0
17- Osmanlıspor FK 0 0 0 0 0 0
18- Ümraniyespor 0 0 0 0 0 0
Üst Lig Play Off Alt Lig
BANDIRMA’NIN KALBİNDE SPORLA KANATLANAN BİR NESİL
BANDIRMA’NIN KALBİNDE  SPORLA KANATLANAN BİR NESİL
25 Mart 2019 17:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 191 views Okundu

Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu yola adım atan Bora Öziş, 10 yıl önce özellikle kız çocuklarının sporda kendilerini geliştirmelerine imkan vermek adına Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübünü kurmuş. Attığı bu adımla herkese biraz olsun umut veren Öziş, iyiliği, üretimi ve paylaşımı hayatının her alanında benimseyen, gelişmiş altyapı organizasyonları ile kulübü sadece Türkiye’de değil aynı zamanda dünyada tanınır hale getirmek için türlü imkânsızlık ve zorluklara rağmen mücadele eden kararlı bir kişilik…

 

2010 yılında Bandırma’da ”Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir kuşağı eğitirsiniz” şiarı ve “iyinin de iyisi” sloganıyla yola çıkan Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü, tam 9 yıldır akademik ve sportif eğitimi en üst düzeyde entegre ederek, bilimsel ve sürdürülebilir altyapı faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Özellikle kız çocuklarını temel evrensel değerler ile birlikte yetiştirmek, ülkesine ve milli değerlerine sıkı sıkıya bağlı, özgüvenli ve hedefleri yüksek ”dünya vatandaşı” bireyler yapmak için mücadele eden kulüp, basketbol, yüzme, fitness, pilates, yoga, kick box, jimnastik, zumba, spinbike, bootcamp vb. birçok spor etkinliğine ev sahipliği yapıyor.  Atatürk’ün okullarda okutulmasını istediği ”Beyaz Zambaklar Ülkesinde” kitabını yol haritası olarak belirleyen, sadece Bandırma’ya değil ülkeye hizmet etmeyi amaç edinen, Bandırma’da, hatta bölgemizde benzeri olmayan, kendine özgü yoğun mimari yapısı sayesinde sportif ihtiyaçlar için ciddi bir açığı kapatan, daima iyiye, en iyiye sloganıyla çalışmalarını yürüten Bandırma Basketbol GSK Kulüp Başkanı Bora Öziş ile Bullseye Athleticks bünyesinde gerçekleştirdikleri  çalışmaları, projeleri ve hedefleri hakkında konuştuk.

 

Bora Bey, Bandırma’ya böyle büyük bir yatırım yapma ve tesis kazandırma fikri nasıl doğdu, biraz bahseder misiniz?

 

Her şey 2010 yılında ”sosyal sorumluluk” projesi kapsamında değerlendirilen bir girişimle başladı. Kulüpleri olmadan basketbol oynamaya çalışan bir grup kız çocuğunun bu alanda kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla  ”Bandırma Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü”nü kurduk.

 

Hedefleriniz nedir?

 

”Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir kuşağı eğitirsiniz” sözünün ışığında, bilimsel ve sürdürülebilir altyapı faaliyetleriyle geliştirdiğimiz ”doğal yetenekli kızlarımızla” Türkiye’nin en iyi altyapı organizasyonu olmaya çalışırken, bu sayede dünyada da tanınır bir kulüp haline gelmeyi düşünüyoruz.

 

DÜNYA VATANDAŞI BİREYLER YETİŞTİRECEĞİZ

 

Akademik ve sportif eğitimi en üst düzeyde entegre ederek yapılan çalışmalarla, temel evrensel değerler ile birlikte, ülkesine ve milli değerlerine sıkı sıkıya bağlı, özgüvenli ve hedefleri yüksek ”dünya vatandaşı” bireyler yetiştirmekle birlikte sportif anlamda da sporcularımızı gerçek bir profesyonel yaparak A Milli Basketbol Takımımıza kazandırıp ülkemize hizmette bulunmak istiyoruz.

Bu çerçevede çalışmalarımızı uzun soluklu planlamaktayız. kurumsal kulüp organizasyonu, yerleşik kulüp kültürü ve güçlü yönetimi olan, öz kaynak düzeniyle, sürekli değer üreten bir noktaya gelmeyi hedefliyoruz.

 

HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEDİK

Vizyonumuz olan ”bilimsel ve sürdürülebilir” organizasyon ve organik büyüme için öncelikle dünya standartlarında donanıma sahip iyi bir alt yapı tesisine ve bu tesisin, sağlıklı işletilmesini sağlayacak hizmet ve satış alanlarına sahip olması düşüncesiyle  ”her şeyi devletten beklemeden, şikâyet etmeden devletimizin yanındayız” diyerek işe başladık.

 

ÜLKEMİZİN VE DÜNYANIN BAŞARILI ALTYAPI MODELLERİNİ İNCELEDİK

Öncelikle ülkemizde ve dünyada başarılı altyapı modellerini inceledik. Bizim ana branşımız olan kız basketboluna özgün bir model oluşturarak Bandırma Belediyesine müracaat ettik. Projemiz toplumsal fayda anlamında uygulanabilir bulundu ve Bandırma Belediye Meclisinden alınan yetkiyle ”Yap, İşlet, Devret” modeliyle üst kullanım hakkını 20 yıllığına aldığımız arazi üzerinde bir spor kompleksi yapmak için, 13 yıllık inşaat taahhüt şirketimizin unvanını BSF(Bandırma Sportif Faaliyetler) olarak değiştirip, faaliyet alanlarını genişleterek iktisadi işletmemizi oluşturduk.

BSF, Belediyemizce verilen 36 aylık inşaat bitirme süresini verimli kullanarak tesis inşaatımızı 13 ayda bitirmiş ve faaliyetlerine 28 Eylül 2018 tarihinde başlamıştır.

 

 

Bullseye Athleticks’ten biraz bahsedebilir misiniz?

 

HEDEFİN TAM ORTA NOKTASINDA İYİNİN DE İYİSİ BİR TESİS

 

Bullseye Athletics, BSF’nin tescilli markasıdır. Marka ismimiz, ”hedefin tam orta noktası ” anlamına gelmektedir.  ”İyinin de iyisi” sloganı ile  ”Sağlıklı Yaşam Merkezi”  kavramıyla üyelerine ”bilinçli spor yapma” imkânını ulaşılabilir maliyetlerle sunmaktadır. Bandırma’da hatta bölgemizde benzeri olmayan tesisimizde üyelerimiz ”basketbol, yüzme, fitness, pilates, yoga, kick box, jimnastik, zumba, spinbike, bootcamp vb” birçok spor etkinliği yapabilmektedir. Yoğun mimari yapısı sayesinde tesisimizin, sportif ihtiyaçlar için ciddi bir açığı kapattığını düşünmekteyiz.

Spor Okullarımız, BSF’nin tesisimiz bünyesinde planladığı ve hayata geçirdiği bir hizmet modeli olup, basketbol, yüzme, cimnastik ve uzak doğu sporları branşlarında hizmet vermeye başlanmıştır.

 

 

CAFE VE RESTAURANTIMIZ  HERKESE AÇIK

Aynı zamanda tesisimizin deniz manzaralı bölümünde yer alan cafe, restaurant alanımız sadece üyelerimize değil herkese açık olarak hizmet vermektedir. Dünya ve Türk mutfağından oluşan menüye ek olarak sporcu beslenmesine uygun yiyecek ve içecek menümüzle de ilgi çektiğimizi düşünüyoruz. Çocuk oyun alanı, bebek bakım odası, çocuk wc detaylarıyla özellikle ailelerin tercih ettiği bir işletmeyiz.

 

Bundan sonraki süreçte gerçekleştirmeyi planladığınız projeleriniz ve hedefleriniz nedir?

 

TESİMİMİZİ, ULUSAL VE ULUSLARARASI ALANDA TANITACAĞIZ

 

Bandırma Basketbol Kulübü’nün Türk Basketboluna daha etkin biçimde katkı vermesi için vizyon ve misyonumuzun gereklerini yerine getirerek Türkiye’nin ”en iyi altyapı” organizasyonlarından biri olmak ve oluşan öz kaynak düzeniyle üst liglerde yer almak.

Yapılacak etkinliklerle tesisimizin ve faaliyetlerimizin ulusal ve uluslararası çapta tanıtılmasını sağlamak. (Kapıdağ Maratonu, Uluslararası Basketbol Şenliği, Altyapı Şampiyonaları, Masterclass vb.)

 

Sürekli eğitim projesiyle kulüp sporcularımız başta olmak üzere aileleri ve tüm üyelerimizi bilinçlendirmek. (örn. madde bağımlılığı, sağlıklı beslenme, spor etiği vb.)
Yoruma Kapalıdır..

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa