Bugünkü Haberler
RESMİ İLANLAR
SON HABERLER
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim...
Üniversitelerarası Kurul (ÜAK), Yönetim Kurulu Toplantısı, Üniversitelerarası Kurul Başkanı Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığında, Balıkesir’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen olağan yönetim kurulu toplantısında, Üniversitelerarası Kurul’un güncel çalışmaları ve gündem maddeleri görüşüldü.  Toplantı ile ilgili açıklama yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, yönetim kurulu toplantısını Balıkesir’de gerçekleştirerek, kurul üyelerine üniversiteyi ve Balıkesir’i de tanıtma fırsatı bulduklarını ifade etti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; “2019 yılı itibari ile başkanlığını yürütmekte olduğum Üniversitelerarası Kurul; yükseköğretim planlaması çerçevesinde, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve yayım faaliyetlerini koordine etmek, uygulamaları değerlendirmek, Yükseköğretim Kuruluna ve üniversitelere önerilerde bulunmak başta olmak üzere, kanunla kendisine verilen görevleri yerine getirmektedir. Ben de Balıkesir Üniversitesi Rektörü olarak, akademik bir organ olan Üniversitelerarası Kurula, 2019 yılı Ağustos ayına kadar başkanlık etmekteyim. Bizler bu toplantıyı Balıkesir’de yaparak, hem üniversitemizi hem de şehrimizi kurul üyelerimize tanıtma fırsatı bulmuş olduk. Toplantı sonrasında misafirlerimizi, Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz akşam yemeğinde ağırladık. Orada da yine Sayın Valimiz, toplantının şehrimizde yapılmasından duyduğu memnuniyetlerini bildirerek, kurul üyelerimizle yakından ilgilendi. Konuklarımız Balıkesir’den ve üniversitemizden memnun ayrıldılar. Bu anlamda da toplantıyı ayrıca faydalı bulmaktayım. Umuyorum ki bundan sonra da daha fazla akademik nitelikli organizasyona şehrimizde ve üniversitemizde ev sahipliği yapmaya devam ederiz.” dedi. Üniversitelerarası Kurul Başkanı Prof. Dr. İlter Kuş’un başkanlığındaki toplantıya; ÜAK Genel Sekreter V. Prof. Dr. Haldun Göktaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Sağer, Denklik Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Mevzuat Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Cemil Kaya, ÜAK Hukuk Müşaviri Fatma Kahraman ve ÜAK Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Altun katıldı.
PTT 1.LİG PUAN DURUMU
TAKIMLAR O G B M Av P
1- Yukatel Denizlispor 34 21 9 4 67 72
2- Gençlerbirliği 34 22 4 8 50 70
3- Hatayspor 34 19 10 5 57 67
4- Osmanlıspor FK 34 19 5 10 49 62
5- Gazişehir Gzntp 34 17 8 9 60 59
6- Adana Demirspor 34 17 7 10 50 58
7- Altınordu 34 16 9 9 50 57
8- Ümraniyespor 34 14 11 9 44 53
9- Boluspor 34 14 7 13 41 49
10- Altay 34 12 11 11 52 47
11- İstanbulspor 34 10 13 11 45 43
12- Adanaspor 34 9 10 15 41 37
13- Giresunspor 34 8 12 14 32 36
14- Eskişehirspor 34 9 8 17 44 35
15- Balıkesirspor 34 11 7 16 36 34
16- Afjet Afyonspor 34 7 9 18 38 30
17- Birevim Elazığspor 34 6 7 21 38 25
18- K. Karabükspor 34 0 3 31 10 0
Üst Lig Play Off Alt Lig
BALIKESİR’İN UMUDU OLACAĞIZ
BALIKESİR’İN UMUDU OLACAĞIZ
14 Mart 2019 19:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 149 views Okundu

DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber “Şu an da esnafa yük olan bir belediye Balıkesir’i yönetiyor. BALTOK ile Balıkesir’den bir kuruş mal almayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, esnaftan aldığı malların da parasını ödemiyor. Esnaf umudunu yitirmiş durumda. Biz Balıkesir’in umudu olmak için yola çıktık” diye konuştu.

 

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber, Balıkesir’in üzerindeki kara bulutların DSP’nin halk ile yaptığı ittifakla dağılacağını ifade etti.

 

DENGELER DEĞİŞTİ

Adaylığını açıkladıktan sonra Balıkesir’in geleceğini iki adaya bırakmadığını ve belediyeden rant elde edenlerin oyunlarını bozduklarını söyleyen Tamer Kanber iki dönem milletvekilliği yaptığı zaman hiç kimseye partizanlık yapmadığını Balıkesir’in en ücra köşelerine kadar hizmet götürdüğünü ifade etti.

DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber “Bizim ittifakımız Balıkesir halkı ile. Arsa rantçıları, ihale rantçılarının uykularını kaçırdık. 10 liraya arsa alıp 100 liraya BALTOK’a arsa satanları, milyonluk makam araç ihaleleri ile saltanat sürenlerin bu düzenini bitirip Fırıntaş’ı üreticinin, çiftçinin, tarım ve hayvancılık yapan köylümüzün çıkarlarına kullanacağız” dedi.

 

“RANTA GEÇİT YOK”

Umudunu yitiren esnafın önünü açacaklarını ifade eden Kanber “Büyükşehir Belediyesi Balıkesir dışından mal almayacak. Mevcut yönetim gibi esnafa kambur olamayacağız. 2018 Temmuz ayından buyana esnaftan bir kalem mal almayan, aldığının parasını ödemeyen bir belediye olmayacağız. Esnafa yük olmaya değil, esnafın önünü açmaya geliyoruz. Büyükşehir belediyesi tüm ihtiyaçlarını Balıkesir esnafından alacak. Bayramlarda 60 ton çikolata dağıtmayacağız. Balıkesir’de üretilmeyen ihtiyaçları için esnafıyla, sanayicisiyle birlikte olup Balıkesir’de üreteceğiz” diye konuştu.

 

“YATIRIM AR-GE İLE OLUR”

Katma değeri yüksek ürünlerin AR-GE’sini TEKNOKENT’i faaliyete geçirip Balıkesir ekonomisine kazandıracaklarını ifade eden DSP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tamer Kanber “Balıkesir’de sanayici ile üniversiteyi birlikteliğini hayata geçirip marka değeri olan ürünleri dünyaya pazarlayacağız. Balıkesir’i marka kent kimliğine kavuşturacağız. Bandırma’da dünyaya açılan kapımız olan limanımız var, sanayimiz var, üniversitemiz var. Bunları harekete geçirecek vizyon sahibi bir ekibimiz var” dedi.

 

“HALK MECLİSİ GELİYOR”

Tamer Kanber “Makamı saltanat olarak görmedik, görmeyeceğiz” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Balıkesir’i; halkla beraber, esnafla beraber, köylüyle beraber, kadınıyla beraber, öğrencisiyle beraber yöneteceğiz. Halk Meclislerini kurup tüm hemşehrilerimize aktif hale getireceğiz. Herkesin sözü olacak. Projesini sunup hayata geçirebilecek. İnşaat Mühendisi kimliğim ile Balıkesir’e baktığımda yapılan kavşakların kent içi trafiği rahatlatmadığını aksine daha da arapsaçına çevirdiğini görüyorum. Her gün kaza olan, kaza riski taşıyan kavşakları daha düzenli, işler hale getireceğiz.

İstihdama yönelik çalışmalarımız olacak. Avlu gibi AVM’leri belediye eliyle yapıp yandaşa peşkeş çektirmeyeceğiz. Su faturalarındaki adaletsizliği ortadan kaldıracağız. 10 lira su tüketimi yapan vatandaştan 20 lira su faturası tahsil etmeyeceğiz.” İNANÇ UMUT
Yoruma Kapalıdır..

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa